türkiye koronavirüs son durum

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Takip Sistemi’nden açıklanan verilere göre son 24 saatte 11 bin 535 kişiye koronavirüs testi yapıldı ve bin 610 kişinin koronavirüs testi sonuçları pozitif çıktı. Covid-19 takip sisteminde açıklanan verilere göre ise 30 Mart gününde 37 hastamız, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. 

Tüm dünyayı etkisine alan yeni tip koronavirüsün ülkemizdeki tehditi de artmaya devam ediyor. Her geçen gün artan Türkiye ‘de koronavirüs vaka ve can kaybı sayısı insanları tedirgin etmeye devam ederken alınan önlemler ve uygulamalar da artmaya devam ediyor. Bu uygulamalardan bir yenisi ise Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan covid-19 takip sitesi olmuştu. Vatandaşların günlük olarak koronavirüs salgını hakkında detaylı bilgilere ulaşmasına yardımcı olan site 27 Mart günü erişime açılmıştı. 

Covid-19 takip sisteminde yer alan son verilere göre, 30 Mart tarihinde 11 bin 535 kişiye test yapıldı ve bin 610 kişide koronavirüs pozitif çıktı. Son 24 saatte yapılan testlerle birlikte Türkiye’de toplamda koronavirüs için 76 bin 981 sayıda test yapılmış oldu. 30 Mart tarihinde bin 610 kişinin sonuçlarının da pozitif çıkmasıyla birlikte Türkiye ’de koronavirüs vaka sayısı toplamda 10 bin 827’ye ulaşmış oldu. Yine Covid-19 takip sisteminde yer alan verilere göre son 24 saatte 37 vatandaşımız koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. 30 Mart verileri de ele alınınca Türkiye ’de koronavirüs sebebiyle yaşanan can kaybı 168’e ulaşmış oldu. 

Sağlık Bakanlığı tarafından aktarılan verilerde covid-19’un sebep olduğu yoğun bakımda bulunan hasta sayımızın 30 Mart’ta 725’e yükseldiği bilgisine ulaşıldı. Toplam entüre hasta sayısı ise 523 oldu. Covid-19 hastalığının tedavisini tamamlayarak taburcu olan kişi sayısı ise 162 olarak açıklandı. 

dünya koronavirüs son durum

Dünyada koronavirüs son durum

Dünya çapında 742 binden fazla kişide tespit edilen koronavirüsün yeni merkez üssü açıklanan verilerle birlikte ABD oldu. ABD; Çin’i, İtalya’yı ve İspanya’yı toplam vaka sayısında geçerek 144 binden fazla kişide tespit edildi ve bu vaka sayısıyla en fazla koronavirüs tespit edilen yeni lokasyon oldu. ABD’de yeni tip koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 600’e ulaştı. 

Yeni tip koronavirüs salgınında dünya çapında en fazla kişinin hayatını kaybettiği ülke olan İtalya’da ise can kaybı son 24 saatte 10 bin 700’ü geçti. Hayatın durma noktasına geldiği İtalya’da toplam vaka sayısı ise 97 bin 600’ün üzerinde. 

Salgının en fazla yayılmaya devam ettiği ülkelerden olan İspanya’da ise son 24 saatte 537 kişi daha koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Eklenen son verilerle birlikte koronavirüs sebebiyle yaşanan can kaybı ise 7 bin 340’a ulaşmış oldu. 

Koronavirüsün biyolojik silah olduğu sebebiyle Çin ‘e tazminat davası açıldı

KARANTİNA GÜNLERİ, CORONA FIRSATÇILARI, TUVALET KAĞIDI SEKTİRME- DigiToll #8 #EVDEKAL

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Strateji Oyunu #EvdeKal

Sağlık Bakanlığı koronavirüs takip sitesi açıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz