Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaTeknolojiAmazon, Londra’da Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Bir Renk Standı Bulunan Bir Kuaför Salonu...

Amazon, Londra’da Artırılmış Gerçeklik Tabanlı Bir Renk Standı Bulunan Bir Kuaför Salonu Açıyor 

ABD merkezli teknoloji devi Amazon, İngiltere’de artırılmış gerçeklik (AR) tabanlı bir renk standı bulunan bir kuaför salonu açacağını duyurdu. Londralı müşterilerin artık, söz konusu stant aracılığıyla saçlarını boyatmadan önce nasıl görüneceğine bakabileceği ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Amazon, İngiltere’de artırılmış gerçeklik (AR) tabanlı bir renk standı bulunan bin 500 metrekarelik bir kuaför salonu açacağını duyurdu. Londra’nın doğusunda açılacak olan kuaförün, Amazon için bir ilk niteliği taşıdığı kaydedildi. Londralı ziyaretçilerin artık, stant aracılığıyla saçlarını boyatmadan önce nasıl görüneceğine bakabileceği belirtildi. Bununla birlikte; kuaför salonunda yer alacak olan akıllı ekran ve QR kodlar aracılığıyla sergilenen ürünlerin satın alınabileceğinin de altı çizildi.  

Aktarılan detaylara göre; kuaför salonunda kullanılacak olan artırılmış gerçeklik teknolojisi, ayna içerisine gömülen bir tablet aracılığıyla çalışıyor. Ziyaretçiler, temel olarak tabletin ön kamerasına yüzlerini dönerek aynadan bir grup farklı saç renginin kendilerinde nasıl görüneceğine bakabiliyor. Kullanılan teknoloji, Amazon’un 2019 yılında mobil uygulamasında tanıttığı ‘Canlı Mod’ isimli özelliğe benzerlik gösteriyor. Söz konusu özellikte de kullanıcıların, farklı ruj renklerinin kendilerinde nasıl durduğuna bakabildikleri biliniyor. Amazon tarafından hizmete sunulacak olan alışveriş deneyimi, şirketin yeni “Göster ve Öğren” teknolojisinden de faydalanıyor. Bu teknoloji üzerinden müşteriler, raftaki ürünlere işaret ederek ürüne ilişkin bilgileri akıllı ekranda görüntüleyebiliyor. Daha sonra, ürünün QR kodu taranarak Amazon’un İngiltere’deki resmi internet sitesi üzerinden ürün satın alınabiliyor. 

Amazon, açacağı kuaför salonu sayısını artırmayı şimdilik planlamıyor 

Amazon Kuaför

Diğer yandan; Amazon tarafından açılacak olan kuaför salonu, Londra merkezli ‘Neville Hair and Beauty’deki profesyonellerden geleneksel saç tasarımı hizmetleri de sunacak. Söz konusu butik güzellik salonunun, normal şartlarda yetişkin saç tasarımı uygulamaları için 70 dolar ve 350 dolar aralığında bir fiyatlandırma yaptığı biliniyor. Proje arkasındaki ekip, güncel olarak açılacak kuaför konseptini çalışanlar üzerinde test ediyor. Salonun, gelecek haftalarda kamuya açılması bekleniyor. Amazon, şimdilik açacağı kuaför salonu sayısını artırmayı planlamadığına işaret ediyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Amazon Prime Abone Sayısı Açıklandı

Amazon Türkiye Gıda ve İçecek Kategorisi Açıldı

Amazon Prime Gaming’in Nisanda Sunacağı Ücretsiz Oyunlar Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR