Tüm dünyanın heyecanla izlediği Game of Thrones serisinin yeni dizisi House of the Dragon için yayın tarihi belli oldu. House of the Dragon 2022 yılında HBO Max dijital platformunda yayınlanacak.

George R. R. Martin’in yazdığı Game of Thrones kitap serisinden uyarlanan dizi Game of Thrones, 2019 yılında, 8. sezonu ile izleyenlerine veda etmişti. Son sezonu ve özellikle finaliyle birlikte izleyicilerinden fazlasıyla tepki çekmişti Game of Thrones. Hatta bazı izleyenler Change.org üzerinden son sezonun (8. Sezon) tekrar çekilmesi için imza kampanyaları başlatmıştı. Büyük tepkiler almış olsa da dizinin yapımcı stüdyosu HBO son sezon hakkında farklı bir açıklama ya da alternatif son vermemişti. Şimdi ise yine HBO çatısı altında Game of Thrones evreninde geçecek yeni dizinin yayın tarihi açıklandı. House of the Dragon ismini taşıyan bu yeni dizide Daenerys Targaryen’in mensubu olduğu Targaryen Hanedanlığı’nın hikayesini anlatacak. Targaryen Hanedanlığı’nın gizem ve entrika dolu tarihini anlatacak olan yeni dizi House of the Dragon, Game of Thrones’nun ana zaman çizgisinden 300 yıl önce geçecek.  

Targaryen ile ilgili görsel sonucu

House of the Dragon ne zaman çıkacak?

Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nin (TCA) Los Angeles’ta yaptığı toplantıda HBO’nun Program Şefi Casey Bloys, yeni gelecek olan dizi için 10 bölümden oluşacağını ve 2022 yılında izlenebileceğini söyledi.  

HBO yeni dizisi House of the Dragon’nun HBO’nun dijital platformu HBO Max’te yayınlanacak. Dizinin baş rolleri ise Naomi Watss ve Josh Whitehouse başlaşacakJane Goldman ve George R. R. Martin’in birlikte çalıştıkları yeni dizi için beklentiler karışık durumda. Ama çıktığı zaman yine gündeme geleceği ve yüksek izlenme sayılarına çıkacağı kesin.