Google Karanlık Mod

ABD merkezli teknoloji devi Google, arama sayfasında karanlık mod desteğini test etmeye başladı. Özelliğin kullanıma sunulmasının ardından arama motorunun, cihaz temasını tanıyacağı ve ona göre otomatik olarak karanlık modda açılmaya başlayacağı ifade edildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Google, arama sayfasında uzun süredir beklenen karanlık mod desteğini test etmeye başladı. Özelliğin, arama motoruna gelen son güncelleme ile ortaya çıktığı ifade edildi. Karanlık mod desteğinin kullanıma sunulmasının ardından; Google ana sayfasının, cihaz temasını tanıyacağı ve ona göre otomatik olarak karanlık modda açılmaya başlayacağı belirtildi. Söz konusu özelliğin, güncel olarak yalnızca ‘Windows’ ve ‘macOS’ işletim sistemlerinde test edildiğinin de altı çizildi. Desteğin, bu işletim sistemlerindeki temayı baz alacağı dile getirildi. 

Diğer yandan; platformdaki karanlık mod desteği, arka planı tamamen siyah hale getirmeyecek. Bunun yerine; arka plan, koyu gri renge dönüşecek ve sayfadaki yazılar, siyahtan beyaza dönecek. Henüz test aşamasında olan özellik, kısa bir süre içerisinde tüm dünyada yaygın kullanıma açılacak. Özelliğin kullanıma sunulmasının ardından Google, kullanıcıları yeni bir bildirim aracılığıyla uyaracak.  

Google bünyesine gelmesi beklenen karanlık tema, son yıllarda oldukça popüler hale gelmişti 

Google Karanlık Tema

Google bünyesine gelmesi beklenen karanlık tema, özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş bir özellikti. Kullanıcılar, göz yormaması ve oldukça şık görünmesi nedeniyle cihazlarında karanlık mod desteğini açmayı tercih edebiliyordu. Bu nedenle; birçok uygulama, koyu tema desteğini bünyesine ekliyordu. Google ise hala bu furyaya katılmamış olan platformlar arasında yer alıyordu. Platform kullanıcılarının konuya ilişkin yoğun bir talebi olduğu da biliniyordu. ABD merkezli teknoloji devi, son güncellemeyle bu talebe de yanıt vermiş oldu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Dokümanlar, Hesap Tabloları ve Slaytlar’a Karanlık Mod Geliyor!

Google Asistan ve Google App şimdi karanlık modu destekliyor

YouTube Studio, Android’de Karanlık Mod Desteği Aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz