ces-2022-omicron-google-microsoft-teknosafari

Ocak ayında düzenlenecek olan CES 2022, beklenenin çok altında katılım ile gerçekleştirilecek. Şimdi ise Google ve Microsoft, CES 2022 fuarına katılmayacağını açıkladı.

Pandemi sebebi ile birçok teknoloji etkinliği, 2 yıldır çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. Bu etkinliklerin en büyüklerinden biri olan CES, 2 yıl aradan sonra yüz yüze düzenlenecek. Ancak birçok şirket, Omicron endişesi sebebi ile fuara katılmayacağını açıkladı.

CES 2022’ye katılımlar, her geçen gün daha da azalıyor. Son olarak Microsoft ve Google, 5 – 8 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan fuara katılmayacağını belirtti.

ABD’nin Las Vegas şehrinde gerçekleştirilecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022, Omicron varyantı sebebi ile tartışmalara sebep oluyor. Avrupa ve Amerika genelinde Omicron varyantı yayılmaya devam ederken, şirketlerin ofislere dönme süreci ertelenmeye başladı. Bununla birlikte CES 2022 fuarının düzenlenmesi, COVID sebebi ile endişelere yol açıyor.

ces-2022-google-teknosafari

Birçok şirket, CES 2022’ye fiziksel olarak katılmayacağını açıkladı. CES 2022 ‘de yer almayacak şirketlerin sonuncuları da Microsoft ve Google oldu. Google, “Omicron varyantının gelişimini yakından izliyoruz ve bunun ekiplerimizin sağlığı ve güvenliği için en iyi seçim olduğuna karar verdik. Sanal fırsatları belirlemek ve desteklemek için hem CTA hem de ortaklarımızla yakın işbirliği yapmaya devam edeceğiz ve en son Google yeniliklerini hepinizle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” açıklamaları yaparak etkinlikte yer almayacağını belirtti.

Etknliğe katılmayacağını belirten şirketler arasında, Microsoft, Google, Amazon, Meta, Twitter, T-Mobile, Pinterest, Lenovo, Intel yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:

Xbox belgeseli yayınlandı: Power On: The Story of Xbox

2021 yılının en kötü 10 filmi listelendi

Epic Games, 200 TL değerindeki oyunu ücretsiz veriyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz