12 şubat tarihinde satışa çıkması beklenen Samsung’un Galaxy Home Mini akıllı hoparlörü teknik özellikleri ve tasarımı görüntülendi. 

Samsung’un yeni amiral gemisi S20 ailesini görücüye çıkaracağı ‘Unpacked’ etkinliğinde tanıtılması ve etkinlikten bir gün sonra yani 12 şubat günü satışa çıkması beklenen Samsung’un akıllı hoparlörü Galaxy Home Mini, XDA-Developers yazarı Max Weinbach tarafından aktarılan bilgiler ile lansman öncesi görüntüsü ve özellikleri sızdırıldı. 

IR blaster yani kızılötesi algılayıcı sistemine sahip olan Galaxy Home Mini 12 metreye kadar IR teknolojisine sahip olan cihazları kontrol edebilecek. Bu sayede yeni akıllı hoparlör Galaxy Home Mini, Samsung’un akıllı cihazlarını birbirine bağladığı SmartThings özelliğine sahip olmayan cihazlara da bağlanabilecek. 

Akıllı bir hoparlörden beklenen alarm kurma, hava durumunu öğrenme gibi temel özellikleri gerçekleştirebilecek olan Galaxy Home Mini aynı zamanda SmartThings cihazlardan bildirim aktarabiliyor. Samsung yeni akıllı hoparlöründe kendi geliştirdiği akıllı asistan Bixby’i kullanıyor. Galaxy Home Mini, sızdırılan bilgilere göre 2.4GHz Wi-Fi bağlantı özelliğine ve micro USB fiziksel bağlantısına sahip. 

Samsung Galaxy Z Flip, 92. Oscar Ödül Töreni’nde ilk kez gösterildi