Okuma Süresi
1 dakika

Android kullanıcıları son birkaç gündür uygulamaların güncellendiğini haber veren uyarıları alamamaktan şikayetçiydiler. Söz konusu olayın bir hatadan kaynakladığını düşünen kullanıcılara Google bunun bir hata olmadığını söyledi.

Android kullanıcıları son günlerde uygulamaların güncellendiğini gösteren hiçbir bildirim alamadıklarından şikayet etmeye başlamışlardı. Alışılmadık olayın önce bir hatadan kaynaklandığı düşünülmüştü ancak bu durumun öyle olmadığı ortaya çıkınca dünyanın çeşitli yerlerindeki kullanıcılar Google’a tepki gösterdi. 

Kullanıcıların yaşadığı uygulamaların güncellendiğine dair bildirim alamama problemi hakkında ortaya birden fazla haber çıkınca Google geç de olsa açıklama yapmak zorunda kaldı. Google, gelmeyen bildirimlerin aslında bir hata değil, kasıtlı bir değişiklik olduğunu söyledi.

Yaşanan kafa karıştırıcı değişikliğin sebebi aslında Google’ın kullanıcıların yaşadığı bildirim karmaşasını azaltmak istemeseydi. Ancak habersiz gerçekleştirilen değişiklik maalesef kullanıcılarda soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu, Google geç de olsa haber vererek akıllardaki soru işaretlerini giderdi.

Muhtemelen yaşanan bu değişikliği çoğu kullanıcı fark etmeyecek ancak ‘’uygulama güncellendi’’ bildirimlerinin severleri maalesef artık bu bildirimleri göremeyecek. Play Store, uygulamalar güncellenirken hala bildirim veriyor; ancak işlem bittiğinde söz konusu bildirimler ortadan kayboluyor. Yani Android kullanıcılarının, uygulamalarının güncellenmediğinden endişe duymasına gerek yok.

Google uygulaması, Huawei telefonlarda güvenlik uyarısı veriyor

Son 10 yılın Google’da en çok aratılanları 

Google Translate dil öğrenme uygulamalarına rakip olacak