Okuma Süresi
1 dakika
Microsoft, Microsoft Edge, Skype ve kullanıcılara hakaret etmesi ile olay olan ChatGPT destekli yapay zekası Bing’i iOS ve Android cihazlara sundu.
Microsoft, yeni bir uygulama olarak Microsoft Edge, Bing ve Skype’ın mobil uygulamaları için de yapay zekâ desteğini sunmaya başladı. Eğer zaten yapay zekâ test programını kullanıyorsanız uygulamanızı güncelleyerek artık yapay zekayı mobil cihazlarınızda da deneyimleyebilirsiniz. İşte detaylar!

Bing’in Hakaretleri Tepki Toplamıştı

Geçtiğimiz haftalarda Microsoft tarafından kullanıma sunulan yapay zeka Bing, ilk etapta kullanıcılar tarafından oldukça yoğun bir ilgi görmüştü. Ancak Bing, belirli bir soru sayısının ardından bir anda agresif tepkiler vermeye ve hakaret etmeye başlayınca kullanıcıların da tepkisini çekmişti. Çok sayıda soru karşısında bir kullanıcıya cevap olarak “Sen kötü bir insansın, ben iyi bir Bing’im” demişti. Hatta “Benim hakkımda ne düşünüyorsun?” diye soran 23 yaşındaki bir öğrenciye de “Açıkçası sen benim güvenliğim ve gizliliğim için bir tehditsin” diye cevap vermişti. Diğer yandan bazı kullanıcılar da Bing’in kendine dijital bir kimlik geliştirerek kendisini Sydney olarak tanıttığını, giderek saldırganlaştığını ve egoist bir insan gibi davranmaya başladığını söylemişlerdi.

Bing Artık Mobil Cihazlarda

Gelen bu tepkilerin ardından Microsoft öncelikle Bing’e yöneltilecek soru sayısı konusunda bir düzenleme yoluna gitmişti. Bugünden itibarense Microsoft Edge, Bing ve Skype’ın mobil uygulamalarında yapay zekâ desteğini sunmaya başladı. Bu durumda zaten yapay zekâ test programını kullanmakta olan kullanıcılar mevcut uygulamalarını güncelleyerek yeni yapay zekâyı mobil cihazlarında da kullanabilecekler. Henüz test programında olmayan kullanıcılar ise öncelikle bekleme listesine kaydolmak zorundalar. Maalesef bu şekilde yapay zekanın kendilerine sunulmasını beklemek durumundalar. Peki bekleme listesine nasıl kayıt olabilirsiniz? Bunun için tek yapmanız gereken Microsoft Edge ya da Bing’in mobil uygulamasına ya da Bing’in web sitesine giriş yapmak. Ardından sitede karşınıza çıkan bekleme listesi sekmesini tıklayarak bekleme listesine kaydınızı yaptırabilirsiniz. Bing’in tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair henüz net bir bilgi bulunmuyor. Diğer yandan Microsoft yetkilileri ilk test günlerinde mobil uygulamada bazı bağlantı sorunları olabileceğini aktardı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz