Half-Life Alyx inceleme puanları 

23 Mart tarihinde çıkışını gerçekleştiren Half-Life Alyx, oyun basını tarafından fazlasıyla sevilmiş durumda. Half-Life Alyx ‘in inceleme puanları geldi ve ortalaması oldukça yüksek. Efsane oyun serisi olan Half-Life’ın VR oyunu olarak çıkan Half-Life Alyx, hikaye olarak Half-Life ve Half-Life 2 oyunlarının arasında geçiyor. 

13 yıl sonra bir Half-Life oyunun duyurulmuş olması birçok oyuncuyu sevindirmişti ama bir taraftan da öfkelendirmişti. Çünkü yeni tanıtılan Half-Life oyunu Half-Life Alyx, bir sanal gerçeklik yani VR oyunu. Hala yaygınlaşmamış olan VR teknolojisine çıkan bu oyun her şeye rağmen oyuncular tarafından merakla bekleniyordu ve sonunda çıkışını gerçekleştirdi.  

Half-Life Alyx inceleme puanları 

Half-Life Alyx inceleme puanları

Oyun basınında olumlu karşılanan oyun Half-Life AlyxMetacritic’den 92 puan almayı başardı. GameSpot tarafından 90, IGN tarafından 100, GamesBeat tarafından da 80 puan aldı. Yani yüksek bir puan ortalamasına sahip olan oyun, her ne kadar masaüstü olarak değil de VR olarak gelmesinden dolayı oyuncuları biraz üzmüş bile olsa, puanlar gösteriyor ki son derece başarılı bir oyun ile karşı karşıyayız. 

Half-Life Alyx nasıl bir oyun?

Half-Life Alyx nasıl bir oyun?

Half-Life oyuncuları 13 yıl boyunca bir devam oyunu beklemişlerdi ama Half-Life Alyx bir devam oyunu olarak çıkmadı. Half-Life Alyx oyununun hikayesi Half-Life ve Half-Life 2 oyunlarının arasında geçiyor. İki efsane oyun arasında olup bitenleri anlatan oyunda, Alyx Vance karakterini kontrol ediyoruz. Oyunumuzun konusu ise dünyayı işgal etmiş Combine isimli bir uzaylı ırkına verdiğimiz savaş. Babamız olan Dr. Eli Vance karakteri ile birlikte hayatta kalmaya çalıştığımız bu oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Half-Life Alyx şu an 92 Türk lirasına alınabiliyor. Ama dediğimiz gibi bu bir sanal gerçeklik (VR) oyunu. Gerekli sanal gerçeklik donanımınız olmadan oynama imkanınız bulunmuyor.  

Half-Life Alyx’in destek verdiği VR modelleri ise Valve Index, HTC ViveOculus Rift ve Windows Mixed Reality. Ayrıca belirtmekte fayda var, aksiyon ve macera oyunu olan Half-Life Alyx oyununda Türkçe alt yazı ve Türkçe dil desteği bulunmuyor.  

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

Dayanıklılığı ve bataryası ile ön plana çıkan Oukitel WP6 tanıtıldı 

Coronavirüs dolayısıyla Oyun Geliştiriciler Konferansı ve E3 oyun fuarı iptal edildi

Coronavirüs dünyaya yayılmaya devam ederken sosyal hayatı da etkilemeye devam ediyor. Coronavirüs nedeniyle Amerika’da düzenlenecek Oyun Geliştiriciler Konferansı (GDC) iptal edildi. Ayrıca Amerika’da yazın gerçekleşecek olan ve tüm oyuncuların merakla beklediği E3 oyun fuarı da iptal edildi. 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz