Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaTeknolojiGmail Dosya Gönderme Servisi Çöktü! 

Gmail Dosya Gönderme Servisi Çöktü! 

Gmail bünyesindeki dosya gönderme servisi, kısa bir süre önce çöktü. Kullanıcılar, güncel olarak GMail üzerinden metin tabanlı e-posta gönderebiliyor olsa da e-posta içerisinde herhangi bir dosya gönderimi yapamıyor. Google ise kesintinin kaynağını araştırmaya devam ediyor.  

Teknoloji devi Google’ın e-posta ağı Gmail bünyesindeki dosya gönderme servisi, kısa bir süre önce çöktü. Servisteki kesintinin, dünya genelinde yaşandığı ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar, güncel olarak Gmail üzerinden metin tabanlı e-posta gönderebiliyor olsa da e-posta içerisinde herhangi bir dosya gönderimi yapamıyor. Göndermek istedikleri e-posta içerisine herhangi bir dosya iliştiren Gmail kullanıcıları, “Something went wrong (Hay aksi, bir sorun oluştu)” uyarısı ile karşılaşıyor. Bununla birlikte, dosyanın iliştirildiği yükleme barında herhangi bir ilerleme gerçekleşmiyor.  

Sorunun çoğunlukla; Hindistan, Japonya, Malezya, Avustralya, Avrupa ve ABD’nin batısında gözlemlendiği ifade ediliyor. Bazı kullanıcılar; Gmail yanında, Google Drive, Google Sheets, Google Voice ve Google Meet ağlarındaki benzer hizmetlerde de sorun yaşadığını belirtiyor. Google’un ise konuya ilişkin iki ayrı bildirimde bulunduğuna işaret ediliyor. Teknoloji devi tarafından “Gmail – Service Details” sayfasında yapılan açıklamaya göre; Google yetkilileri, hala kesintinin kaynağını araştırmaya devam ediyor. Sorun tespit edildiğinde, Gmail için yeni bir güncelleme yayınlanacağı ve dosya gönderme servisinin olağan hale döndürüleceği belirtiliyor.  

Gmail dosya yükleme sorunu, Türkiye’de de yaşanıyor

Gmail Dosya Yükleme Sorunu

Diğer yandan; Gmail dosya yükleme sorunu, başlangıçta Türkiye’de yaşanmıyormuş gibi görünmüş olsa da Türkiye’deki kullanıcıların da aynı hata metni ile karşılaştıkları ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Gmail’de e-postalar e-postalara eklenebilecek

Google, E-Tablolar Bünyesine Yapay Zeka Tabanlı İki Yeni Özellik Eklediğini Duyurdu

Google Dokümanlar, Hesap Tabloları ve Slaytlar’a Karanlık Mod Geliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR