Microsoft, yaptığı açıklamada Xbox Series X ‘first-party’ oyunların tanıtılacağı etkinliğin 23 Temmuz’da gerçekleşeceğini açıkladı. Tanıtımı yapılacak oyunlar listesinde, Halo Infinite de yer alıyor. 

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre; Xbox Series X first-party (ilk parti) oyunlarının tanıtımının yapılacağı etkinlik, 23 Temmuz Perşembe günü saat 19.00’da gerçekleşecek. Etkinlikte Halo Infinite’in de içlerinde bulunduğu bir grup Xbox Series X oyunu tanıtılacak. Etkinliğin ‘third-party’ oyunlara yer verilip verilmeyeceği ise henüz net değil.

Diğer yandan; Temmuz’da yapılacak olan Xbox Oyunları Tanıtımı etkinliği, Mayıs ayında yapılan ve ‘third-party’ oyunlarının tanıtımına yer verilen “Xbox 20/20” etkinliğinden 2 ay sonrasına tekabül ediyor. “Xbox 20/20” etkinliğinde “The Ascent”, “Assassin’s Creed Valhalla” ve “Scarlet Nexus” gibi birçok farklı oyunun tanıtımı yer almıştı. Fakat oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler, henüz paylaşılmamıştı.

Xbox Series X Oyunları Tanıtımı, “E3” etkinliğinin iptal edilmesinden dolayı ertelenmek zorunda kalmıştı

Xbox Series X Oyunları Tanıtımı

Microsoft, aslında Haziran ayında gerçekleşecek olan “E3” toplantısı kapsamında ‘first-party’ oyunlarını tanıtacağı bir etkinlik düzenleyecekti. Fakat COVID-19 sebebiyle iptal edilen “E3” etkinliği, Xbox Series X oyunları tanıtımı için de yeni bir erteleme hamlesine neden olmuştu. Bununla birlikte PlayStation, “E3” etkinliği iptal edilmeden önce etkinliğe katılmama kararı almıştı. Oyun devi, bunun yerine Haziran ayında ayrı bir PlayStation 5 (PS5) tanıtım etkinliği düzenlemişti. Benzer şekilde, Microsoft da ayrı bir etkinlik gerçekleştirerek Xbox Series X oyunlarını tanıtmaya karar verdi.

Öte yandan; Sony veya Microsoft, “PS5” ve “Xbox Series X” için kesin bir çıkış tarihi veya fiyat bilgisi paylaşmadı. Aktarılan detaylara göre; Xbox Series X, çıkışını bu yaz sezonunda gerçekleştirecek ve lansman oyunu olarak Halo Infinite’i oyun-severlerin beğenisine sunacak. Oyun, hem Xbox One hem de PC platformlarında çıkış yapacak ve üç sürüm de çapraz platform arası oynamayı destekleyecek. Asıl “Halo” oyunu ise aynı anda birden fazla platformda ve ilk kez piyasaya sürülecek.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

Harry Potter Oyunu, PS5 ve Xbox Series X Platformlarına Özel Olarak 2021’de Gelebilir

Xbox Series X İçin Smart Delivery Desteği Olan Oyunlar Duyuruldu

PS4, Xbox One ve PC için Yeni Çıkacak Oyunlar Listesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz