Steam oyun güncellemeleri

Coronavirüs sebebiyle insanlar evlerinde daha fazla zaman geçirmeye başlamış durumda. Bu yüzden internet kullanım oranları her geçen gün artıyor. Bu sebepten dolayı bazı şirketler, internet kısıtlaması kararı almış durumda. Bu kararlar sonrasında Steam ,oyun güncellemeleri için yeni bir karar aldığını açıkladı. Alınan karar ile Steam, oyun güncellemeleri için, güncelleme zamanına ve sıklıklarına bir müdahale getiriyor.

Son zamanlarda insanlar evlerine kapanmış durumda. Kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığı için evde kalmaya özen gösteren insanla vakitlerinin çoğunu internette geçiriyor. Can sıkıntısının önüne geçebilmek için oyun oynayıp, film, dizi seyredince, son günlerde internet kullanım oranları artmış durumda. Yükselen internet kullanım oranlarından dolayı olası bir internet probleminin önüne geçebilmek için, firmalar bazı kısıtlamalarda bulunuyor. Örneğin Netflix ve YouTube görüntü kalitelerini bilerek düşürmüş durumdalar. WhatsApp, şu an için sadece Hindistan özelinde müdahalelerde bulunuyor olsa bile, durum üzerinden paylaşılan 30 saniyelik videoların süresini, 15 saniyeye indirdi. Oyun dünyası noktasında da Sony, PlayStation için indirilen oyunların indirme hızlarının düşürüleceğini açıklamıştı. Bu ve benzeri gelişmeler sonrasında, Steam platformunun bir ne yapacağı merak ediliyordu. Çünkü, Steam üzerinden oynanan oyunlarda, eş zamanlı oynama rekorları kırıldı. Bu hafta Steam üzerinden toplama 23 milyon oyuncu aynı anda oyun oynadı.  Bu gibi gelişmelerden sonra Steam yapacağı internet müdahalesini açıkladı. 

Steam, yeni oyun güncelleme düzenlemesi

Steam yeni oyun güncelleme düzenlemesi

PC tarafının en büyük oyun satış platformu Steam, oyun güncellemeleri için bir müdahalede bulunacak. Yapılan müdahale sonrasında, yapılan güncellemelere bir kısıtlamadan ziyade bir zaman ayarlaması kuralı getirdi. Yeni oyun güncelleme sistemi ile birlikte, son 3 gün içerisinde oynanan oyunların hemen güncelleneceği söylendi. Çünkü Steam, oyuna yıllardır girmiyor olsanız bile, bir güncelleme gelmesi durumunda, o güncellemeyi indirmeye başlar. Bu uygulama ile sadece son 3 gün içerisinde oynanan oyunların güncellemeleri hemen yapılacak. Son üç gün öncesinde oynanan oyunların güncellemeleri ise bir sorun olmadan yapılabilecek. Yani sadece indirme sırasına sokulmayacak. Aynı zamanda Valve yaptığı açıklamada, indirme esnasında internet kullanımı noktasında bir kısıtlamanın olmayacağını söyledi. Bu durumdan dolayı oluşan tüm sorunlar için Steam destek sayfasından yardım alabilirsiniz. 

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Savaş Oyunu

DSÖ, oyun sektörü ile bir araya geliyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz