En İyi Hamilelik Uygulamaları

Hamilelik dönemi, kadınların hayatında hem önemli hem de en zor dönemlerden biri… Bu süreçte sağlığa daha çok dikkat etmek, bunun için bazı alışkanlıklar kazanmak, çoğu zaman annenin hem kendisini hem de bebeğini takip altında tutması gerekebiliyor. Aynı zamanda bilinçli bir hamilelik için de çeşitli içerikler, makaleler okumak önemli hale gelebiliyor. Tüm bunları, çeşitli mobil uygulamalar aracılığıyla karşılayabilirsiniz. Bu nedenle, hamilelik döneminde faydasını görebileceğiniz en iyi 7 mobil uygulamayı derledik ve sizler için kısaca bahsettik. İşte; ‘Hamilelik döneminde kullanılabilecek mobil uygulamalar’. ‘En iyi hamilelik uygulamaları’. ‘Hamilelikte kullanılan mobil uygulamalar’.

Yoga, egzersiz programları, meditasyon, anı defteri, bebeğin takibi, kasılma takibi gibi daha pek çok etkinlikleri gerçekleştirebileceğiniz mobil uygulamalar listemizde. İşte; ‘Hamilelik döneminde kullanılabilecek mobil uygulamalar’. ‘En iyi hamilelik uygulamaları’. ‘Hamilelikte kullanılan mobil uygulamalar’.

Hamilelik Döneminde Kullanılabilecek Mobil Uygulamalar 

En İyi Hamilelik Uygulamaları

‘Hamilelik döneminde kullanılabilecek mobil uygulamalar’. ‘En iyi hamilelik uygulamaları’. ‘Hamilelikte kullanılan mobil uygulamalar’ haberimizin devamında.

Hello Belly: Pregnancy Tracker 

Hamilelik Döneminde Kullanılabilecek Mobil Uygulamalar

‘Hamilelik döneminde kullanılabilecek mobil uygulamalar’ listemize ilk sırada ‘Hello BellyPregnancy Tracker’ uygulamasıyla başlıyoruz. Yeni anne ve babalar için faydalı bir uygulama olan Hello Belly ile bilinçli hamilelik için en iyi meditasyonlara, yoga ve video derslerine, hamilelik belirtileri, beslenme, hastane çantası ve alışverişe dair kontrol listeleri ve el kitaplar gibi bulabileceksiniz. Ayrıca, Hello Belly uygulamasının avantajları arasında anne ve baba adaylarını ağır tıbbi bilgilere boğmak yerine bu süreci eğlenceli bilgiler ve meditasyon, yoga gibi keyifli içeriklerle geçirmenize imkan tanıyor. 

Hello BellyPregnancy Tracker uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz. 

Prenatal Yoga / Down Dog 

En İyi Hamilelik Uygulamaları

‘En iyi hamilelik uygulamaları’ arasında ikinci sırada ‘Prenatal Yoga / Down Dog’ yer alıyor. Yoga konusunda başarılı bir uygulama olan ve benzeri uygulamalar arasından en çok beğenilen Prenatal Yoga, hamilelik sırasında değine vücudunuz için çeşitli yoga pratikleri sunuyor. Bu uygulamadaki tüm pratikler bel ve vücudunuzun yan bölgelerini esnetiyor. Ayrıca, hamilelik döneminde en çok vücudu taşıyan bölgelerde yani, bacak ve ayaklarda ağrılar meydana gelebiliyor. Bu nedenle bu bölgelerde ağrılarınız olduğu takdirde uygulama aracılığıyla o bölgelerinize odaklanabiliyorsunuz. 

Prenatal Yoga / Down Dog uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Pregnancy Tracker: Baby Center 

Hamilelik Döneminde Kullanılabilecek Mobil Uygulamalar

Yine hamilelik döneminde kullanılabilir uygulamalar arasında olan ‘Pregnancy TrackerBaby Center’ bir hamilelik takipçisi ve bebek gelişim takvim uygulamasıdır. Bebeğinizin doğum tarihine geri sayım yaparak, hamileliğinizde her aşama için hamilelik ipuçları ve gelişim videolarına ulaşabilirsiniz. Hamileliğiniz boyunca sizi nelerin beklediğinizi öğrenebileceğiniz uygulamada doğurganlık ve yumurtlama dönemi bilgileri nedeniyle hamile kalmadan önce de kullanabilirsiniz. Ayrıca bebek gelişimiyle ilgili uzman kişilerin makalelerine de ulaşabilirsiniz. Uygulamada, fotoğraf günlüğü, bebek isimleri bulmak, tekme sayacı, kasılma zamanlayıcısı ve doğum planı kontrol listesi gibi özellikler de yer alıyor. Bebeğiniz doğduktan sonra da ebeveynlik rehberine dönüşen uygulama iki yıl boyunca sizi destekler. 

Pregnancy TrackerBaby Center uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Moms Into Fitness 

Hamilelikte Kullanılan Mobil UygulamalarMoms Into Fitness’ uygulamasını hem hamileliğinizde hem de sonrasında kullanabileceğiniz bir uygulamadır. 300’den fazla egzersiz programı olan uygulama, annelere vücudunu nasıl besleyeceğini öğretiyor diyebiliriz. 12 dakika süren kısa fitness programlarıyla hamilelik döneminde alınan kiloları vermek için de tasarlanan bir uygulama.  

Moms Into Fitness uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz. 

Elika Hamile – Hamilelik Takibi, Gebelik Rehberi 

Hamilelikte Kullanılan Mobil Uygulamalar

‘Hamilelikte kullanılan mobil uygulamalar’ arasında olan ve gebelik takibiyle ilgili pek çok yazıya, videoya erişebileceğiniz ‘Elika Hamile’ uygulamasında, hamilelik sürecine dair merak ettiğiniz her şeyin cevabına ulaşabiliyorsunuz. Forum sayfalarıyla diğer anne adaylarıyla etkileşim halinde olabiliyor, anı defteri özelliğiyle bu süreçte yaşadıklarınızı kaydedebiliyorsunuz. Kilo takibinizi yaparak hamilelik dönemini sağlıklı kiloda atlatabilirsiniz. Aynı zamanda bebeğinize isim bulabilir, liste hazırlayarak alışverişlerinizde ihtiyaçlarınızı unutmazsınız. Görev ekleyerek hafta hafta yapmanız gerekenleri de not edebildiğiniz uygulamada, Elika TV, Elika Blog gibi bu sürece özel hazırlanmış video ve içeriklere ulaşabiliyorsunuz.  

Elika Hamile uygulamasını uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Happy Pregnancy Ticker 

Hamilelikte Kullanılan Mobil Uygulamalar

Hamilelik döneminizde size faydasının dokunacağını düşündüğümüz ve listemize eklediğimiz bir diğer uygulamada, ‘Happy Pregnancy Ticker’. Forum özelliği de bulunan Pregnancy Ticker  uygulamasında, hamileliğe dair diğer anne adaylarıyla etkileşim halinde olabiliyorsunuz. Bununla birlikte, bitiş tarihi hesaplayabiliyor, hamileliğinizin dönemlerinde tahmini kaç kilo olmanız gerektiği hakkında bilgiler alabiliyor, hafta hafta hamilelik aşama bilgilerinizi girebiliyorsunuz. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de anı alanında fotoğraflarla birlikte bu süreçte yaşadıklarınızı anı olarak kaydedebiliyorsunuz.  

Happy Pregnancy Ticker uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Kasılma Zamanlayıcısı (Contraction Timer) 

En İyi Hamilelik Uygulamaları

Listemizde son sırada ‘Kasılma Zamanlayıcısı’ uygulaması yer alıyor. Bu uygulama sayesinde kasılmalarınızı takip edebiliyorsunuz. Böylece hastaneye ne zaman gitmeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Gebeliğinizin hangi evresinde olduğunu öğrendiğiniz uygulamada, her kasılma başladığında ve bittiğinde butona dokunmanız yeterli olacaktır. Böylece uygulama kasılmalarınızın süresini ve sıklığını analiz ediyor ve ne zaman hastaneye gitmeniz gerektiği konusunda size bildirim gönderiyor. Fakat, elbette doktorunuza danışmadan ve yalnızca uygulamaya güvenerek hareket etmemenizde fayda var.  

Kasılma Zamanlayıcısı uygulamasını Play Store ve App Storedan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Türkiye, Dijital Nezaket Konusunda Dünyada 5. Sırada! 

Online Yemek Siparişi Restoranları Hayalet Mutfak Kullanımına Yöneltiyor

ParamPOS Üzerinden Yapılan İşlem Hacmi, Yüzde 595 Artış Gösterdi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz