honor-marka-min

Çin akıllı telefon pazarında büyük bir paya sahip olan HONOR, bu gücü ile birlikte küresel pazarda da büyüyüşünü sürdürüyor. Araştırma şirketi Counterpoint tarafından yayınlanan rapora göre akıllı telefon üreticisi, Çin pazarında Ocak ayında %5.1 pazar payına sahipken Haziran ayı itibari ile bu oran %8.4’e yükseldi.

HONOR, Çin pazarında bağımsız bir şirket olması ile tekrardan yükseliş aşamasına geçti. Şirketin satışları aylık bazda ele alındığında Mayıs ayında %38.9, Haziran ayında ise %27.5 artış görüldü.

HONOR’un şirket olarak geri dönüşündeki en büyük destek Ar-Ge araştırmaları gösteriliyor. Şirket, 2021 yılı içerisinde 30’dan fazla tedarikçi ile stratejik ortaklıklar kurdu. Bu ortaklıklar ile birlikte Ar-Ge ve ileri teknoloji geliştirme konusunda hızlı bir büyüyüş görüldü.

Şirket tarafından lansmanın ardından, Çin pazarında çıkışının ilk dakikasında 500 milyon Yuan değerinde satış yapan HONOR 50 model akıllı telefon ile birlikte yalnızca bu lansmanın ardından satışlarda %20 oranında yükselme yaşandı. Şirket, aynı zamanda 380 – 600 dolar fiyat aralığındaki akıllı telefon modellerinin satışında yaşanan rekabette de zirvede gözüküyor.

honor-magic-3

Bunların yanında şirketin sıradaki akıllı telefon modeli Honor Magic 3, 12 Ağustos tarihinde Çin pazarında piyasaya sürülecek. Serinin ilk telefonu 2016 yılında çıkışını gerçekleştirmişti. İlk modelden Magic 3 modeline kadar şirket, yapay zeka teknolojileri konusunda oldukça geliştirdi denilebilir.

Qualcomm Snapdragon 888 Plus yonga setini kullanan Magic 3 serisi, tüm kullanıcılarına 5G ve yapay zeka teknolojilerinin yeteneklerini göstermek istiyor. Ayrıca Magic 3, kendi sınıfındaki modellere kıyasla güçlü bir kamera deneyimi vadediyor. Telefonun fiyatı konusunda ise henüz bir paylaşım yapılmış değil.

İlginizi Çekebilir:

HONOR Earbuds 2 Lite Modeli Tanıtıldı

Snapdragon 888 Pro, Sadece Honor Magic 3 ’te Kullanılabilir!

Honor 32 Saat Kullanım Ömrü Sunan Earbuds 2 SE ‘yi Tanıttı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz