HTC Exodus

HTC’nin kripto para cüzdanı olarak tasarladığı Exodus cep telefonları gelişmeye devam ediyor. HTC Exodus modellerinde olan madencilik uygulamasına gelen güncelleme ile XMR kripto para biriminin madenciliği yapılabilecek.

Özel kullanıcı gruplarına hitap eden cep telefonu modellerini daha önce görmüştük. Ama telefon üreticisi HTC çatısı altından çıkan Exodus serisi, gerçekten özel bir kullanıcı kitlesine hitap ediyor. HTC Exodus serisi, bünyesinde bulunan donanım ve yazılım özellikleri ile birlikte bir kripto para cüzdanı ve aynı zamanda kripto para madenciliği de yapılabiliyor.

HTC Exodus serisi, en temelinde yanımızda taşınabilir bir kripto para cüzdanı. HTC’den paylaşılan bilgilere göre Exodus serisi, o kadar güvenli bir sisteme sahip ki telefon içerisinde saklanan kripto paralar sadece dış etkenlerden korunmuyor. Aynı zamanda telefonun Android işletim sisteminden bile korunuyor. Güvenlik noktasında büyük iddiası olan HTC, kripto para için özel geliştirmiş olduğu Exodus serisini güçlendirmeye ve geliştirmeye devam ediyor. 

HTC Exodus, DeMiner ile kripto para maliyetlerini düşürecek

HTC Exodus DeMiner

HTC ve Midas Lab ortaklığında geliştirilen DeMiner isimli uygulama sayesinde Exodus serisi, artık kripto madenciliği gerçekleştirebilecek. Açıklanan bilgilere göre Exodus serisi, DeMiner uygulaması ile ilk aşamada XMR kripto para biriminin madenciliği gerçekleştirebilecek. Tabii ki bu madencilik işlemini sadece şarja takılıyken gerçekleşebiliyor. 

HTC ve Midas Lab ile birlikte geliştirilen DeMiner uygulaması sayesinde HTC göre, kripto para madenciliği daha da yerel bir hale gelecek. Bu sayede kripto para madenciliğinin maliyetleri daha da düşecek. Yapılan açıklamada kripto para madenciliğinin mobil cihazlar ile gerçekleştirilebiliyor olması sayesinde, kripto paranın getirilerinden herkes faydalanabilecek ve kripto para kullanımı artacak. 

DeMiner uygulamasının geliştiricilerinden biri olan Midas Lab, yaptığı açıklamada DeMiner ile yapılan madenciliğin maliyetinin düşük olduğunu söyledi. Açıklamalara göre dizüstü bilgisayarlarda 65 W enerji harcanarak, XMR kripto para biriminde 0.06 dolar gelir elde edilebiliyor. Ama harcanan enerjinin maliyeti aynı sürede 0.156 dolar oluyor. Yani elde edilen gelirden daha fazla kayıp yaşanıyor. Fakat DeMiner ve Exodus serisi sayesinde bu maliyetler düşürülecek. HTC’nin Exodus serisi için en son tanıtmış olduğu uygun fiyatlı Exodus 1s kullanılarak, XMR para birimi ile günde 0.0038 dolar kazanç elde edilebilecek. Elde edilen bu kazancın enerji maliyeti ise gelirin sadece yarısı kadar olacak. Bu sayede mobil cihazlarla çok daha karlı bir şekilde kripto para madenciliği yapılabilecek. 

DigiToll #10

MediaTek, performans testlerinde hile yapıyor iddiaları büyüyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz