Huawei P40 serisi için yeni bir güncelleme yayınladı. EMUI 10.1.0.122 ismiyle anılan yeni güncelleme P40 serisinin kamera özellikleri için oldukça önemli bir güncelleme. Huawei’nin P40 serisi için yayınladığı güncelleme sayesinde, telefonların 50 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekmesi sağlanıyor.

Çinli teknolojisi Huawei, geçen günlerde P40 serisi için yayınladığı güncellemeden sizlere bahsetmiştik. Cihazlara gelen yeni yazılım güncellemesi sayesinde P40 serisine gelen iyileştirme optimizasyonların yeni özellikler ekleyeceği bilgisini de paylaşmıştık. 

EMUI 10.1.0.122 olarak isimlendirilen yazılım güncellemesinin kullanıcıların hoşuna giden en önemli getirisinin kamera sistemine eklenen yeni özellik diyebiliriz. Huawei’nin kamerasıyla oldukça övündüğü P40 serisinin kamera donanımları yeni güncellemeyle çok daha işlevsel ve yüksek performans sunuyor.

EMUI 10.1.0.122 ile 50 MP Çözünürlük

Huawei’nin P40 serisi için sunduğu yeni yazılım güncellemesi, telefonların kameraları için özel bir yapay zeka desteği sağlıyor. Söz konusu yapay zeka sayesinde ise 50 MP çözünürlüğünde çok daha net fotoğraflar çekilebiliyor. Kullanıcılar, mod olarak sunulan söz konusu özelliği kullanmak istediklerinde cihaz 3 saniye boyunca görüntü çekiyor ve bu görüntüleri birleştiriyor. Yapay zekanın kullanıldığı bu mod sayesinde kullanıcılar bu birleştirmenin ardından 50 MP çözünürlükte, çok daha net fotoğraflara sahip olabiliyorlar.

Kullanıcıların oldukça hoşuna gideceği düşünülen bu yeni yazılım güncellemesi, yapay zeka desteği sayesinde 50 MP çözünürlüğünde fotoğraf çekmesinin yanı sıra yeni güncelleme ayrıca; Always on Display ekranına da bir yenilik getiriyor. EMUI 10.1.0.122 güncellemesi ile birlikte artık kullanıcılar, Huawei’nin Vision televizyonlarında otomatik ekran paylaşımı yapabilecekler.

Huawei’nin geliştirici ekibi tarafından yayınlanan yeni EMUI 10.1.0.122 güncellemesi sadece 711 MB boyutunda. P40 serisi için optimizasyon iyileştirmeleri içeren güncelleme şu an için sadece Çin’de kullanıcılara sunulmuş durumda. Ancak şirketin, kısa süre içerisinde diğer pazarlarda da P40 serisi için yayınlanan güncellemeyi kullanıcılara sunacağı düşünülüyor. Huawei’den bu konu hakkında yapılan resmi bir açıklama olmasa da şirketin, kullanıcı deneyimine olan ilgisi göz önüne alındığında bu sürenin çok uzamayacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:

Huawei’nin yeni amiral gemisi serisi P40 “En İyi Kameraya Sahip Akıllı Telefonlar” ödülünü aldı

Huawei 2019 yılında 240 milyondan fazla telefon sattı

30 bin liraya Huawei Mate Xs mi? Denizli’de üzüm bağı mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz