Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaTeknolojiİlk Kıvrılabilir Ekranlı Telefonu Samsung’un Piyasaya Süreceği Söyleniyor

İlk Kıvrılabilir Ekranlı Telefonu Samsung’un Piyasaya Süreceği Söyleniyor

Henüz katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar yaygınlaşmamış olsa da pek çok akıllı telefon üreticisi yeni telefon tasarımları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Ortaya çıkan bilgiler markaların, cihazların katlanmasının yanı sıra kıvrılmasına olanak tanıyan teknolojiler üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Bu markalara Samsung ’un da ekleneceği ve şirketin kıvrılabilir ekranlı akıllı telefon üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. 

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo, Son Inno Day 2020 etkinliğinde Oppo X 2021 isimli konsept cihazını görücüye çıkarmıştı. Huawei ve Samsung’un katlanabilir telefonlarının ardından Oppo’nun kıvrılabilir akıllı telefonu yeni bir tasarım anlayışının yakın zamanda geleceğinin habercisi olmuştu. Oppo X 2021’in elbette ki en çok dikkat çeken detayı ise cihazın 6,7 inç boyutundan 7,4 boyutuna ulaşabilmesi olmuştu. Oppo’nun yanı sıra LG’de döndürülebilir akıllı telefonu LG Wing’i açıklamıştı. Şirket LG Wing ‘i 2021’in Mart ayında tüketici beğenisine sunacağını belirtmiş ancak daha sonra bu tarih mayıs ayında çekilmişti. Son gelen bilgilere göre, Samsung’un da kıvrılabilir ekranlı akıllı telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Hatta şirket kıvrılabilir ekranlı telefonu piyasaya sürecek ilk marka olabilir. 

Samsung kıvrılabilir ekranlı telefon modelini piyasaya ilk süren şirket olabilir

Samsung’un Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong’un kısa zaman önce kıvrılabilir ekranlı bir prototip akıllı telefonla görüldüğü belirtiliyor. PhoneArena’nın aktardığı bilgilere göre, Jae-yong şirketin Güney Kore’nin Seul kentindeki araştırma ve geliştirme merkezine yaptığı son ziyarette alışılmadık bir forma sahip yayınlanmamış bir telefonla görüntülendi. Katlanacak kadar kalın olmayan ve inceliğiyle dikkat çeken prototipin kıvrılabilir ekranlı yeni telefon modeli olduğu belirtiliyor. 

Samsung’un kıvrılabilir ekranlı telefonu hakkında bilinen tek özelliği ise cihazın 6 inç’ten 8 inç’e genişleyebileceği bilgisi olarak karşımıza çıkıyor. Teknoloji dünyasının güvenilir kaynaklarından olan Ice Universe ise şirketin kıvrılabilir ekranlı telefonu piyasaya ilk süren marka olacağını ifade ediyor. Ancak Ice Universe, 2021 yılının hala katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelleri ile geçeceğini ve 2022 yılında kıvrılabilir ekranlı telefonları görebileceğimizi aktarıyor. 

Şu an için sadece bir prototip olarak görülen Samsung’un kıvrılabilir ekranlı akıllı telefonunun fiyatı ve diğer özellikleri ise henüz bilinmiyor. Ancak katlanabilir ekranlı telefon fiyatlarına göz attığımızda, yeni konsept telefonların fiyatlarının bir hayli yüksek olacağını belirtebiliriz.

İlginizi Çekebilir:

Samsung’un İki Katmanlı Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Apple, Katlanabilir iPhone Modeli Testlerine Başladı

Gelecekten Gelen 30 Bin Liralık Katlanabilir Telefon: Huawei Mate Xs:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR