Instagram Canlı Odalar

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kısa bir süre önce yayınladığı yeni bir güncelleme ile ‘Canlı Odalar’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. ‘Canlı Odalar’ özelliğinin, kullanıcılara Instagram’da en fazla 3 kişiyle canlı yayın yapma imkanı sağladığı ifade edildi.  

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kısa bir süre önce yayınladığı yeni bir güncelleme ile ‘Canlı Odalar’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. ‘Canlı Odalar’ özelliğinin, kullanıcılara Instagram’da en fazla 3 kişiyle canlı yayın yapma imkanı sağladığı belirtildi. Daha önce kullanıcılar, Instagram’da yalnızca 1 kişiyle canlı yayın yapabiliyordu. Yayınlanan yeni güncelleme ve kullanıma sunulan ‘Canlı Odalar’ özelliği ile birlikte tüm kullanıcıların, artık 3 kişiyle birden canlı yayına geçebilecekleri ifade edildi.  

Yayınlanan yeni güncelleme, Reels videolarının erişimini de genişletti. Reels özelliğinin; artık Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Doğu Asya’da 27 yeni pazarda daha kullanılabilir hale getirildiği dile getirildi.  

Instagram, yayınladığı yeni güncelleme ile akışta önerilen gönderilere de bağlam ekledi 

Instagram Yeni Güncelleme

Bununla birlikte; Instagram, yayınladığı yeni güncelleme ile akışta önerilen gönderilere bağlam eklediğine de işaret etti. Artık akışta önerilen her bir gönderinin altında, kullanıcıların önerilen belirli bir fotoğraf veya videoyu neden gördüğünü açıklayan bir bağlam satırı ekleneceği kaydedildi. Platform, kısa bir süre önce canlı yayın video süresini de 1 saatten 4 saate uzatmıştı. Şirket ayrıca, canlı yayınların artık 30 güne kadar yeniden izlenebileceğini duyurmuştu. ‘Canlı Odalar (Live Rooms)’ özelliği, Instagram’ın pandemi süreci sonrası popülaritesini artıran canlı yayın özelliği üzerinde yaptığı geliştirmelerden sonuncusu oldu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram, DM Bölümünün Kötüye Kullanımını Engellemek İçin Taciz Karşıtı Yeni Araçlar Ekliyor 

Instagram, Reels İçin Remix Özelliğini Kullanıma Sundu! 

Instagram, ‘Live Rooms’ Özelliği ile Canlı Yayın Katılımcı Sayısını 4’e Çıkardı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz