video tepkileri

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram her ne kadar büyük bir uygulama da olsa diğer uygulamaların kendine has özelliklerini bazen kendisi için kullanabiliyor. InstagramTikTok Video Tepkileri özelliğini kendisine alacak.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinden biri olan Facebook’a ait olan Instagram, kullanıcılarına her zaman yeni özellikler sunmaya çalıyor. Tabii bazen de diğer sosyal medya uygulamalarının kendine has özelliklerinden esinlenebiliyor. Örnek vermek gerekirse herkesin bildiği gibi Instagram, şu an en çok kullanılan taraflarından biri olan hikayeler özelliğini, Snapchat’den almıştı. Hatta Instagram, hikayeler özelliğini kendisine aldıktan sonra bu özellik Instagram ile o kadar bütün haline geldi ki, Snapchat’in kullanım oranlarını ciddi anlamda düşürdü. Bu olay sonrasında her geçen gün kan kaybeden Snapchat, popülerliğini kaybetmeye başladı. Şimdi de InstagramTikTok Video Tepkileri özelliğini kendisine alacak.

Video Tepkileri özelliği TikTok’ta şu şekilde çalışıyor. Kullanıcı videosunu paylaşırken bu özellik için izin veriyor ve bir başka kullanıcı o videoya, görüntülü olarak bir tepki verebiliyor ve paylaşıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar aynı ortamda bulunmadan birlikte iş yapabildikleri gibi aynı zamanda, ilk atılan videoya verdikleri tepki ile çok daha farklı bir etkileşim yaratabiliyorlar.  

Instagram’a Video Tepkileri özelliği geliyor

Instagram'a Video Tepkileri özelliği geliyor

Bu iddia sızdırılan bir görsel ile ortaya çıktı. Paylaşılan görselde IGTV için Video Tepkileri özelliği seçeneği olduğu anlaşıldı. Bu şekilde Instagram büyütmek ve güçlendirmek istediği IGTV tarafına yeni bir özellik kazandırıyor. Ayrıca en büyük rakiplerinden biri haline gelen TikTok’un önemli özelliklerinden birini almış oluyor. Tabii ki TikTok’un temelini bu özellik oluşturmuyor o yüzden Snapchat’in yaşadığı büyük düşüşü TikTok için beklememiz anlamsız olur.    

Video Tepkileri özelliği yaratıcılığı ve kullanıcı topluluğunu olumlu yönde etkileyen bir özellik olsa bile en önemli olayı etkileşimi artırıyor olması. Yapılan bir videoya bir başkası eşlik ediyor. Daha sonra bu ikili videoya bir başka kullanıcı tepki gösteriyor. Bu sayede zaten çok hızlı tüketilebilen bu videolar çeşitlilik kazanmış oluyor.  

Instagram’ın IGTV tarafı için tek planı bu değil. Aynı zamanda InstagramIGTV’yi bir YouTube’a çevirmeye çalışıyor. İçerik üreticilerinin reklamlar sayesinde para kazanabileceği bir sistem planlayan Instagram’ın bu özelliği ne zaman etkileyeceği bilinmiyor. 

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

TikTok fenomenlerinin geliri aylık 1 milyon dolara çıkacak