antutu google play store

AnTuTu Benchmark Google Play Store’dan kaldırıldı. Akıllı telefon donanım özelliklerinin karşılaştırıldığı ve verilen puanlara göre sıralandığı popüler platformlardan biri olan AnTuTu Google Play Store ’da mevcut değil.

Genellikle Android telefonlar için kıyaslama uygulaması olarak kullanılan AnTuTu, Çin merkezli bir uygulama. Telefon ve tablet gibi akıllı cihaz sahiplerine söz konusu cihazlarla alakalı olarak kıyaslama imkana sunan uygulamanın Play Store’dan neden kaldırıldığı ise şu an için bilinmiyor.

Dünyanın en popüler akıllı telefon kıyaslama uygulaması olan AnTuTu’nun Google Play Store’dan kaldırıldığı dün akşam öğrenildi. Uygulamanın neden kaldırıldığı hakkında Google’dan da AnTuTu’dan da henüz bir açıklama gelmedi. Ancak kullanıcı yorumlarına göre, Cheetah Mobile’ın çalışmalarındaki baskıların bir parçası olarak Google Play Store’dan kaldırıldığı düşünülüyor.

AnTuTu 3DBench, AITuTu Benchmark, AnTuTu Google Play Store ’dan kaldırılan üç uygulama olarak biliniyor. AppBrain’e göre yapay zeka kıyaslama uygulaması en son  13 Şubat’ta güncelleme almıştı. Normal uygulama ise 7 Şubat tarihinde güncellenmişti. 22 Şubat’a kadar Google Play Store’da bulunduğu bilinen uygulamanın ne zaman kaldırıldığı ise bilinmiyor. 

AnTuTu nedir?

Dünya çapında Android kullanıcılarının akıllı telefonları ve diğer cihazları için çeşitli özellikleri kıyaslamaya yarayan ve söz konusu özellik kıyaslaması sonucu cihazları puanlayan uygulama, kullanıcı beğenisine sunulduktan kısa süre sonra birçok kişi tarafından sevilmişti. Geniş bir kullanıcı kitlesi olan ve sevilerek kullanılan uygulama; akıllı cihazların işlemci, RAM, UX gibi temel donanım ve yazılım performanslarını kıyaslamaya yarıyordu. 

Oldukça basit bir kullanımı da bulunan uygulama bu sebepten ötürü de beğeni topluyordu. AnTuTu’yu Google Play Store uygulama mağazasından indirip çalıştırmak ise oldukça kolaydı. İndirdikten sonra kıyaslama testini de başlatmak çok kısa sürdüğü için pek çok kişi bu sebepten dolayı AnTuTu’yu tercih ediyordu. 

Google’dan veya AnTuTu’dan uygulamanın neden Google Play Store’dan kaldırıldığı hakkında bir açıklama gelmedi. Ancak Google ve uygulama geliştirici Cheetah Mobile’ın aralarında yaşanan bir durum olduğu söyleniyor. Söz konusu iddialar arasında AnTuTu’nun internet sitesindeki Google Play Store indirme bağlantılarının bazılarının APK bağlantıları ile değiştirmesinin sonucunda Play Store’dan kaldırıldığı da bulunuyor. 

Google veya AnTuTu’dan şu an için yapılmış bir açıklama bulunmuyor. 

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Google Asistan, artık tarayıcıdaki metinleri sesli okuyabiliyor