Oppo Watch Güncelleme

Çin merkezli teknoloji devi Oppo’nun kısa bir süre önce Türkiye pazarında da kullanıcı beğenisine sunduğu ‘Oppo Watch’ akıllı saat, yeni bir güncelleme aldı. Yeni özellikler kazanan model için kademeli olarak başlayan güncellemenin, Şubat ayına kadar devam edeceği ifade edildi.  

Çin merkezli teknoloji devi Oppo’nun kısa bir süre önce Türkiye pazarında da kullanıcı beğenisine sunduğu Oppo Watch’ akıllı saat, bünyesine gelen yeni bir güncelleme ile yeni özellikler kazandı. Kademeli olarak başlayan güncellemenin, Şubat ayına kadar devam edeceği ifade edildi. Güncellemenin, saate 10 farklı saat kadranı daha ekleyeceği belirtildi. Tüm saat yüzlerinin, çok dilli ekranı destekleyeceğinin de altı çizildi. Aktarılan detaylara göre; yeni güncellemeyle beraber, OPPO Watch’ta bulunan ‘Uyku Modu‘ artık ‘Rahatsız Etmeyin’ seçeneğine de sahip olacak. Bunun için kullanıcıların, ‘Uyku’ bölümünde yer alan ‘Rahatsız Etmeyin’ modunu otomatik olarak aktif hale getirerek bütün gece rahat bir uyku uyuyabilmesi mümkün hale gelecek.  

Yeni ‘Güç Tasarrufu Modu‘ ise daha uzun bir pil ömrü sağlamak için pil seviyesi yüzde 5’in altına düştüğünde, saati otomatik olarak ‘Güç Tasarrufu Modu’na geçirecek. Bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar, ‘Ayarlar’ üzerinden ‘Sistem’e gelerek buradaki ‘Pil’ seçeneğinden bu ayarı kapatabilecek. ‘Yeni Depolama Ekran’ özelliği de güncellemeyle birlikte kullanıcılara sunulacak. Kullanıcılar, yine ‘Ayarlar’ üzerinden ‘Sistem’e gelerek ‘Hakkında’ seçeneğinden saatin kalan depolama alanını kontrol edebilecek. 

‘Oppo Watch’, 5 farklı egzersiz modu ile birlikte geliyor

Oppo Watch Egzersiz Modu

Diğer yandan; ‘OPPO Watch’ akıllı saatte her biri sesli koçluk desteğine sahip, ‘fitness’ koşusu, yağ yakma koşusu, açık havada yürüyüş, açık havada bisiklete binme ve yüzme olmak üzere beş egzersiz modu bulunuyor. Fiziksel verileri doğru bir şekilde izlemeyi hedefleyen saatte, 5 dakikalık egzersiz videoları da kullanıcıların boş zamanlarını değerlendirebilmelerine yardımcı oluyor. Dolayısıyla kullanıcılar, en yoğun zamanlarda bile saate yapılan birkaç dokunuşla formda kalabiliyor. Her zaman açık olan nabız izleme özelliği ise hem egzersiz yaparken hem de dinlenirken kullanıcıların sağlığını takip ediyor. İleri düzey uyku izleme özelliği de her gece uyku durumuyla ilgili kayıt tutuyor. Kapalı ortamda kürek çekme ve ‘kitesurfing’ gibi egzersizler de dahil olmak üzere, 100’ün üzerinde farklı spor seçeneğinin bulunduğu ‘Google Fit’ de bu tabloya eklendiğinde ‘Oppo Watch’; oldukça iyi bir ‘fitness’ partnerine dönüşüyor. 

Bununla birlikte; akıllı saat, 46 mm akıllı güç yönetimi ile 36 saate kadar çıkabilen pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu modunda çalışırken pil, 21 güne kadar dayanabiliyor. ‘VOOC’ hızlı şarj teknolojisi sayesinde de 15 dakikalık şarj ile 16 saatlik kullanım sağlanabiliyor. ‘Oppo Watch’ ayrıca, yapay zeka görüntüleme fonksiyonuyla günlük görünüşü de tamamlıyor. Giyilen kıyafetin fotoğrafını ‘HeyTap Health’ uygulamasıyla çeken kullanıcılar, akıllı saatin ekranının kıyafetle uyumlu hale gelmesini de mümkün kılıyor. Dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı saati olmasıyla da dikkat çeken ‘Oppo Watch’, 46 milimetrelik kadranda ‘Siyah’ ve ‘Parlak Altın’ renk seçenekleriyle birlikte geliyor. 41 milimetrelik ‘Oppo Watch’ ise ‘Siyah’, ‘Pembe Altın’ ve ‘Gümüş’ renklerde tüketici beğenisine sunuluyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

OPPO Watch ECG Edition, Dahili EKG Modülüyle Gelecek

Oppo’nun İlk Akıllı Saati Oppo Watch Türkiye’de Satışa Çıktı

OPPO A31 ve A52, Türkiye’de Kullanıcı Beğenisine Sunuldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz