iPhone 13 serisinin metal kalıpları ortaya çıktı. Apple’ın bu senenin sonbahar aylarında görücüye çıkaracağı yeni iPhone serisinin metal kalıplarının ortaya çıkmasıyla birlikte iPhone 13 serisinin boyutları da sızdırılmış oldu. 

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple, her sene eylül ekim aylarında yeni iPhone serisini görücüye çıkarıyor. Geçen sene iPhone 12 ailesiyle seriye ‘mini’ isimli yeni bir model de ekleyen şirketin sıkı bir şekilde iPhone 13 için çalışıyor. Gündeme sık sık yeni seriyle alakalı da bilgiler de çıkıyor. Şimdi ise Çinli bir kılıf üreticisi olan Benks tarafından sızdırılan metal kalıplar serinin boyutlarını da ortaya çıkarmış oldu

Apple, halihazırda iPhone 13 serisi için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüre dursun; kılıf üreticileri de elbette ki yeni akıllı telefonlara uyumlu kılıflar için çalışmalarına başladı. Apple’ın göndermiş olduğu kalıplara uygun kılıflar üretmeye başlayan üreticiler, paylaştıkları görüntülerle iPhone 13 serisinin ekran boyutları belli olmuş oldu. 

Çinli kılıf üreticisi Benks’in sızdırdığı iPhone 13 metal kalıpların görüntüleri DuanRui ve Ice Universe tarafından da paylaşıldı. Sızıntıyı veren iki isim de geçmişteki tahminleri göz önüne alınınca güvenilir kaynaklar olarak anılıyor. 

iPhone 13 serisi boyutları  

Paylaşılan görüntülerde, seriye ait olan dört model bulunuyor. iPhone 13 ailesinin ekran boyutları ise: 5.4, 6.1 ve 6.7 inç olarak karşımıza çıkıyor. Görüntülere bakıldığında, Pro ve Pro Max modellerinin kamera kurulumlarının üçlü olduğu görülüyor. iPhone 13 ve iPhone 13 mini’nin ise lensleri çapraz olarak yerleştirilmiş. 

iPhone 13 ile çentik %30 küçülecek

iPhone 13 serisinin çentiği hoparlörü yukarıya taşıyarak küçülecek. Bu bağlamda, Apple’ın TrueDepth kameranın ortasında bulunan ahizeyi yukarı taşıyacağı ve bununla beraber de çentiğin ciddi oranlarda küçüleceği söyleniyor. Söz konusu iddialar doğruysa, iPhone 13, iPhone 12’ye kıyasla yüzde 30 daha küçük ve dar bir çentikle kullanıcı beğenisine sunulacak. Ancak Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisinin çentiği küçültüp yüksekliği artıracağı iddiaları da bulunuyor. Zira daha önce sızdırılan 3D iPhone 13 Pro’nun iPhone 12 Pro’ya nazaran 0.5 mm daha yüksek bir çentiğe sahip olacağını göz önüne sermişti. 

En son 2017 yılında piyasaya sürülen iPhone X’ten beridir çentik alanında bir iyileştirmeye gitmeyen Apple’ın yeni seri ile daha küçük bir çentik sunup ekran gövde oranında iyileştirmeler yapacağı şu an için bir iddia olsa da, ilerleyen dönemlerde bu durumu daha net bir şekilde göreceğiz. iPhone 13’ün daha küçük bir çentikle geleceği söylemlerinin yanı sıra, yeni serinin 120 Hz ProMotion ekranla geleceği ve daha hızlı bir A15 işlemciye sahip olacağı aktarılıyor. Bunlarla birlikte ayrıca, yeni seride şirketin daha büyük bir pil kapasitesi kullanacağı iddialar arasında yer alıyor. Bakalım Apple, nasıl bir iPhone 13 sunacak, bekleyip birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Apple, iPhone 13 Serisine Güç Butonuna Entegre Touch ID Ekleyecek

Samsung iPhone 13 Serisi için 120 Hz Ekran Üretmeye Başladı

iPhone 12 Pro inceleme – iPhone 12 Pro kamera ve video performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz