Unutamayacağınız İlginç İnternet Siteleri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Tekno Safari editörleri olarak sizin için hazırladığımız bu yazımızda hem günlük hayatınızda işinize yarayabilecek hem de eğlenebileceğiniz 10 ilginç internet sitesini listeledik. İşte; ‘İşinize yarayabilecek en ilginç internet siteleri.’ ‘İlginç internet siteleri.’ ‘Unutamayacağınız ilginç internet siteleri.’ 

Maç takibi yapabileceğiniz, hangi kitabı okuyabileceğinize dair fikir alabileceğiniz, dünyanın herhangi bir şehrinde sokakları turlayabileceğiniz, bozulan bir cihazınızı nasıl tamir edebileceğinizi öğreneceğiniz, odanızı üç boyutlu olarak dizayn edebileceğiniz ve daha pek çok anlamda işinize yarayabilecek 10 ilginç internet sitesi tüm detaylarıyla yazımızın devamında. İşte; ‘İşinize yarayabilecek en ilginç internet siteleri.’ ‘İlginç internet siteleri.’ ‘Unutamayacağınız ilginç internet siteleri.’

İşinize Yarayabilecek En İlginç İnternet Siteleri

Unutamayacağınız İlginç İnternet Siteleri

  • Drive and Listen
  • Neal.fun
  • iFixit
  • Football Fullmatch
  • Localingual
  • Taste Dive
  • Chronas
  • Homestyler
  • Numbeo
  • Whichbook
Drive and Listen

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriUnutamayacağınız ilginç internet siteleri listemize ilk sırada Drive and Listen ile başlıyoruz. Bu site aracılığıyla evinizden veya bulunduğunuz herhangi bir noktadan dünya üzerinde bir şehir seçiyor ve sokaklarında geziyorsunuz. Aynı zamanda isterseniz radyoyu açarak şarkı dinleyebilir isterseniz de sokak gürültüsünü açarak gezdiğiniz şehrin sesine kulak verebilirsiniz. Aralarında İstanbul, İzmir ve Ankara’nın da bulunduğu sitede, toplam 55 şehir yer alıyor.

driveandlisten.herokuapp.com

Neal.fun

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriListemize ikinci sırada Neal.fun ile devam ediyoruz. Evrenin tahmini geleceğini, dünyadan haberler ve video içeriklerle 10 yıl önce internetin nasıl göründüğünü, okyanusun derinlerinde yaşayan canlıları, hangi tarihlerde kimlerin yaşadığını öğrenebileceğiniz bu sitede aynı zamanda eğleneceksiniz.

neal.fun

iFixit

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriGiyim, ev aletleri, otomobil, telefon, bilgisayar, elektronik cihazlar ve daha pek çok şeyi nasıl tamir edebileceğinizi iFixit ile öğrenebilirsiniz. Adım adım kılavuzlar aracılığıyla eşyalarınızı tamir edebildiğiniz platformda, ayrıca çözümleri paylaşabilir veya arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.

tr.ifixit.com

Football Fullmatch

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriFootball Fullmatch ile pek çok takımın dünyanın her yerindeki maçlarını izleyebilir, en son maç tekrarlarına ulaşabilirsiniz.

footballfullmatch.com

Localingual

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriÖzellikle dünya dillerine meraklı olanların oldukça keyif alacağı bir siteyle listemize devam ediyoruz. Localingual’da yer alan harita üzerinde dünyadan istediğiniz bir bölgeyi seçiyor ve insanların burada hangi dille, nasıl bir aksanla konuştuklarını dinliyorsunuz.

localingual.com

Taste Dive

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriTaste Dive; müzik, film, kitap, yazar, oyun ve podcast’ler bulabileceğiniz bir internet sitesidir. Örneğin ne izleyeceğinize karar veremediyseniz sitede filmler seçeneğine geliyor ve kullanıcıların çeşitli türlerde önerdiği, listelediği filmler arasından tercihinizi yapabiliyorsunuz.

tastedive.com

Chronas

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriChronas’da karşınıza çıkacak olan dünya haritasından herhangi bir zaman dilimi belirliyor ve bir bölge seçiyorsunuz. Ardından bu bölgenin seçtiğiniz zaman dilimindeki yapısını, hangi savaşların yaşandığını öğrenebiliyorsunuz.

chronas.org 

Homestyler

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriAndroid ve iOS cihazlarınıza indirerek uygulama olarak da kullanabileceğiniz Homestyler, odanızı nasıl dizayn edebileceğinizle ilgili size fikir verebilecek bir platformdur. Sitede öncelikle çeşitli eşyaları odanın hangi alanına yerleştirebileceğinizi tasarlıyor ardından son halini 3 boyutlu olarak görebiliyorsunuz. Böylece yorulmanıza gerek kalmadan odanızı dizayn edebiliyorsunuz.

homestyler.com

Numbeo

Unutamayacağınız İlginç İnternet SiteleriNumbeo, tam anlamıyla gezmeyi sevenlere yönelik bir site. Site üzerinden herhangi bir ülkeyi seçiyorsunuz ardından restoran, piyasa, toplu taşıma, kamu hizmetleri, çocuk bakımı, giyim ve ayakkabı, daire kira fiyatları, maaşlar ve finansman olmak üzere tüm yaşamsal maliyetler hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Seçtiğiniz ülkede dört kişilik ve tek kişilik bir ailenin tahmini aylık masraflarını da öğrenebileceğiniz sitede, Türkiye’ye göre ortalama yaşam maliyetini de kıyaslama fırsatınız oluyor. Bununla birlikte ülkedeki mesleklere ve çeşitli işlere de bakabiliyorsunuz. Böylece hem gezmeyi hem de yurt dışına yerleşmeyi düşünenler tek bir noktadan bilgi sahibi olabiliyorlar.

numbeo.com/cost-of-living/

Whichbook

Unutamayacağınız İlginç İnternet Siteleriİlginç internet siteleri listemizde son sırada Whichbook yer alıyor. Özellikle de okumayı sevenlerin vakit geçirmekten keyif alacağı bu sitede, ruh hali ve duygunuza, dünya haritasına, karakter ve konuya, en çok satanlara göre okuyabileceğiniz kitaplar hakkında fikir alabiliyorsunuz. Site, en çok da okuyucunun içinde bulunduğu duygu durumuna göre kitap arama özelliğiyle dikkat çekiyor.

whichbook.net

İlginizi Çekebilir:

Microsoft, Dünyanın En Değerli Şirketi Unvanını Aldı

Oynaması Ücretsiz The Division Heartland Ertelendi

Şimdi Amiral Gemileri Düşünsün! – Xiaomi 11T Pro İlk İzlenimler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz