italya'da mağazalar kapandı

Dünya Sağlık Örgütü’nün dün akşam ‘Coronavirüs Pandemi’ (Küresel Salgın) ilan ettiği ve şu ana kadar 113 ülkeye sıçradığı belirtilen coronavirüs (covid-19) sebebiyle İtalya’da mağazalar kapandı.

Çin’den sonra en fazla can kaybının yaşandığı ülke olan İtalya’da coronavirüs vakası her geçen gün artıyor. Hayatını kaybedenlerin ve enfekte olanların sayısının artması sebebiyle ülkede hayat felç olmuş durumda. Covid-19 salgını yüzünden yaşamını yitiren kişi sayısı 631’e yükselirken İtalya hükümeti okulları kapatmış, etkinlik ve organizasyonları iptal etmişti. Covid-19 salgınının daha da yayılmaması için İtalya’da mağazalar kapandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan, gün geçtikçe vaka ve ölüm sayısının arttığı coronavirüs  İtalya’da çok hızlı yayılarak binlerce insana bulaşıyor. Ülkede en son futbol ligi tatil edilmişti. Şimdi ise ülke başkanı Giuseppe Conte, alınan yeni önlemleri açıkladı. Yapılan yeni açıklamaya göre İtalya’da mağazalar kapandı. Ülke genelinde mağaza kapatma durumu sadece eczane ve gıda tedarikçileri için geçerli olmayacak.

Ülke genelinde eczane ve gıda tedarikçileri hariç diğer tüm mağazaların kapatılması kararının yanı sıra, üretim ve ekonomi için gerekli olmayan tüm şirket departmanlarının çalışmaları da zorunlu olarak askıya alındı. Müşterilerine 1 metre mesafe güvencesi vermeyen tüm restoranların kapatılacağı da bildirildi.

Çin’den sonra en fazla ölüm İtalya’da

Covid-19’un Çin’den sonra en çok etkilediği ülkelerden biri olan İtalya’da virüs şu ana kadar 10 bin 149 kişiye bulaştı. Coronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise ülke genelinde 631’e yükseldi. Yaşanan vaka ve ölüm sayısının bu kadar hızlı artması hükümetin yeni önlemler almasına sebep oluyor. Ülke başkanı Conte, covid-19 sebebiyle sıkıntılı günler yaşayan aile, işletme ve sağlık sektörü için 25 milyar euro’luk kaynak ayırdıklarını açıklamıştı. İtalya’da sadece dün 196 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye’de de coronavirüs vakası tespit edildi

Tüm dünyaya sıçrayan ve hayatı felç eden coronavirüs salgını komşularımızdan sonra ülkemizde de tespit edildi. 10 Mart Salı günü Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece saatlerinde düzenlediği bir basın toplantısında, Avrupa’dan geldiği belirtilen bir Türk erkek vatandaşın coronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıklamıştı. Hastanın durumunun iyi olduğu açıklanırken, yakınları ve ailesinin ise gözlem altına alındığı belirtildi. Ülkemizde tespit edilen ilk covid-19 vakası vatandaşlarda büyük korku ve panik yarattı.

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Coronavirüs Pandemi (Küresel Salgın) İlan Edildi