Ürettiği güçlü arazi araçlarıyla tanınan otomobil firması Jeep yeni elektrikli arazi bisikleti E-Bike’ı tanıttı.

Güçlü arazi araçları üreten Jeep ürün yelpazesini genişletiyor. Jeep, arazi şartlarına uyum sağlayabilen elektrikli bir bisiklet tanıttı. Jeep, E-Bike isimli yeni elektrikli bisikletini Super Bowl devre arasında yayınlanan, efsane komedyen Bill Murray’li reklam filmiyle tanıttı. 

Jeep’in açıklamalarına göre yeni arazi bisikletlerinin motoru elektrikli bisiklet üreticisi QuietKat şirketinden sağlanacak. 750 Watt’lık olan bu motor sayesinde E-Bike 65 kilometre menzile sahip olan bir arazi bisikleti olacak. Aynı zamanda E-Bike, QuietKat’ın Fire-Link süspansiyon sistemini kullanacak ve dört pistonlu hidrolik fren sistemine sahip.   

Tanıtım reklamında kullanılan E-Bike ise kafaları karıştırmış durumda. Gösterilen bisikletin üzerindeki motorun Çinli şirket Bafang’a ait olan Bafang Ultra M620 motoru bulunuyor. Bu motor 1620 Watt ve 160 Nm torka ulaşabilen bir motor. Reklam ve verilen bilgilerle kafaları karıştıran Jeep’in yeni arazi bisikleti hakkında bahar aylarında daha detaylı bilgi vermesi bekleniyor, çıkış tarihi olarak ise şu anlık haziran ayı gösteriliyor.  

Karşınızda Maserati imzalı ilk elektrikli motorun sesi!

Çinli bisiklet paylaşım sistemi Mobike’ın 200 binden fazla bisikleti çalındı