LinkedIn, Snapchat ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında bulunan Hikâyeler özelliğini kullanıcılarının hizmetine sundu.

Snapchat’ten alıştığımız ve daha sonra, Instagram, WhatsApp ve Facebook’ta karşılaştığımız Hikayeler özelliğini popüler sosyal iş ağı LinkedIn de bünyesine eklediğini duyurdu. 2002 yılında kurulan profesyonel sosyal iş ağının platforma entegre ettiği Hikayeler özelliği Instagram ve Snapchat’teki gibi çalışıyor. 

LinkedIn’in dünyadaki tüm abonelerinin hizmetine sunduğu Hikayeler özelliği, tıpkı Instagram’daki gibi kullanılıyor. LinkedIn kullanıcıları, dilediği fotoğrafları ve 20 saniyeye kadar süre tanınan videoları paylaşabiliyor. LinkedIn’in Hikayeler özelliğinde atılan video ya da fotoğraflar 24 saatin ardından kaybolacak. 

LinkedIn’e eklenen yeni özellik ile markalar ve kullanıcıların birbirlerine daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmesi amaçlanıyor. Bu noktada profesyonel sosyal iş ağında, marka ve kullanıcılar metinleri ya da özelleştirilmiş iş çıkartmalarını Hikayeler özelliğinde birleştirebiliyor. İlk olarak ABD, Fransa ve Brezilya’da denenmeye başlanan özellik kullanıcılar tarafından hızlı bir şekilde benimsenmiş ve pek çok kişi kullanmaya başlamıştı. 

LinkedIn Hikayeler özelliği Paris Moda Haftası’nda kullanıldı

Sosyal iş ağına eklenen Hikayeler özelliğini markalar ve kullanıcılar pek çok farklı şekilde kullanmaya başladı. The Drum’da yer alan bir habere göre, ünlü moda evi Christian Dior Culture, LinkedIn’in Hikayeler özelliğini eylül ayında Fransa’da düzenlenen Paris Moda Haftası’nda kullandı. Özelliğin Paris Moda Haftası’nın kamera arkası görüntülerini paylaşmak için kullanıldığı görüldü. Bunun yanı sıra LinkedIn’in Hikayeler özelliği yeni bir ürünün yapılışını göstermek ve soru-cevap etkinlikleri için de pek çok kişi tarafından tercih edildi.

Özellikle markaların kullanıcılara ulaşırken kullanacakları bir iletişim stratejisinde oldukça etkili olacağı ifade ediliyor. LinkedIn Birleşik Krallık, İrlanda ve İsrail Pazarlama Çözümleri Yöneticisi Tom Pepper Hikayeler özelliği ile alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Pepper: “Hikâyeler’in, markaların iletişim stratejilerinin önemli bir parçası olacağına inanıyoruz. Durmayın ve deneyin.” dedi. 

Instagram’dan WhatsApp’a, Snapchat’ten Facebook’a kadar birçok sosyal medya platformunda gördüğümüz ve pek çok kullanıcının severek kullandığı Hikayeler özelliği görünüşe göre LinkedIn’de de tercih edilmeye başlanacak. 

İlginizi Çekebilir:

LinkedIn, İş Arayanlara Destek Olacak Yeni Özellikler Ekledi

LinkedIn, Bünyesine İsimleri Telaffuz Etme Özelliği Ekledi 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz