Çarşamba, Eylül 23, 2020
Ana Sayfa Donanım Logitech Satışları Evden Çalışma ile Arttı

Logitech Satışları Evden Çalışma ile Arttı

Dünya genelinde insanların evlerinden çalışmasından sebebiyle, bazı teknolojik ürünlerin satışında artış gerçekleşti. Bu dönemde işlerini evden devam ettiren insanların bilgisayar aksesuarlarına ilgisi de arttı. Klavye, mouse ve web kamera gibi taleplerin artışı sebebiyle, Logitech satışları yaklaşık %14 yükseldi.

Logitech International (LOGN.S) yaptığı açıklamada korona virüs sebebiyle daha fazla insanın evden çalıştığı bu dönemde, Logitech dördüncü çeyrek satışları için %13,6’lık artış bildirdi.

Klavyeler, fareler, video konferans cihazları, web kameraları (özellikle Zoom gibi görüntülü konuşma uygulamaların kullanımı arttığı için talep bir hayli fazlaydı) ve yazılımlar üreten Logitech, dördüncü çeyrek satışlarının bir yıl önce 624.3 milyon dolara kıyasla, 709.2 milyon dolara yükseldiğini belirtti.

Genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri dışında (Non-GAAP) faaliyet gelirleri Mart ayında sona eren çeyrekte, %23,3 artışla 79 milyon dolara yükseldi.

Şirket tüm yıl boyunca satışlarında da %6,7’lik bir artış bildirirken, mali yıl sonunu muhasebe ilkeleri dışında 387 milyon dolar ile tamamladı. Bu da şirketin beklediği 365-375 milyon dolar hedefini geçmiş oldu.

Logitech Satışları Nasıl Sıkıntısız Devam Etti?

blank

Logitech, dünya çapında tanınmış büyük bir teknoloji ürünleri satan ve çoğu kitleye göre kaliteli ürünler sunan bir şirket. Şirket korona virüsten dolayı oluşabilecek tedarik zinciri aksaklıklarını dikkate almak için Mart ayında tam yıl karlılığını azaltmıştı.

İcra Kurulu Başkanı Bracken Darrell yaptığı açıklamada “Video konferans, evden (uzaktan) çalışma, içerik oluşturma ve yayın yapma/oyun oynama, işimizi yönlendiren uzun vadeli sürekli trendler” dedi ve ekledi “Salgın bu eğilimleri değiştirmedi; onları hızlandırdı.” Dediği bu cümle çok doğru, bu olaylar yavaşlayan ve kendini tekrarlayan dünyaya bir hızlandırma sağladı.

Şirket ayrıca Mart ayından bir sonraki yıl 2021 Mart ayının sonuna kadar orta tek haneli satış büyümesi için Mart ayında verdiği görünümü korudu ve işletme karında 380-400 milyon dolar artış bekliyor.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Logitech, Evden Çalışma ekosistemi ile gelecek trendlerini değerlendirdi

Qualcomm’un Yeni Snapdragon 768G 5G İşlemcisi Duyuruldu

Hayatınızı Kolaylaştıracak Mac Kısayolları ve Özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi Kendine Kaybolan Medya Özelliği WhatsApp’ın Beta Sürümünde Görüldü

WhatsApp’ın, Android beta sürümünü güncellemesiyle yeni bir özellik açığa çıktı. Söz konusu Whatsapp güncellemesinde, kendi kendine kaybolan medyalar özelliği dikkat çekti. WhatsApp’ın Durum bölümünden...

Yeni Siri, 3 Yıl Öncesine Göre 20 Kattan Daha Fazla Bilgiye Sahip! 

Kısa bir süre önce yayınlanan iOS 14, iPadOS 14 ve watchOS 14 güncellemeleriyle yeni bir görünüm ve yeni özellikler kazanan Siri, 3 yıl öncesine göre 20 kattan daha fazla bilgiye sahip...

Çocuklar İçin Eğitici Uygulama: ‘Da Vinci Kids’ Uygulamasının Yeni Sürümü Yayınlandı 

Çocuklar için eğlendirici ve eğitici bir mobil uygulama olan ‘Da Vinci Kids’in yeni sürümü yayınlandı. Uygulamanın; akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla, AppStore ve Google...

Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in Fiyatları Açıklandı! 

Kısa bir süre önce 'Geliştirici Konferansı 2020'de görücüye çıkarılan Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in resmi Türkiye satış fiyatları açıklandı. Huawei Watch GT 2 Pro, ön satışa özel 2 bin...

Giyilebilir Dezenfektan Saat ‘COOL FAST’, 20 TL Bandında Piyasaya Sürülecek

Bütünsel Tıp Uzmanı Emine Baran’ın kişisel hijyen ve virüsten koruma amaçlı tasarladığı giyilebilir dezenfektan saat ‘COOL FAST’, Çin’de düzenlenen uluslararası tasarım yarışması ‘Design Intelligence Awards (DIA)’da değerlendirme...