Salı, Haziran 2, 2020
Ana Sayfa Donanım Logitech Satışları Evden Çalışma ile Arttı

Logitech Satışları Evden Çalışma ile Arttı

Dünya genelinde insanların evlerinden çalışmasından sebebiyle, bazı teknolojik ürünlerin satışında artış gerçekleşti. Bu dönemde işlerini evden devam ettiren insanların bilgisayar aksesuarlarına ilgisi de arttı. Klavye, mouse ve web kamera gibi taleplerin artışı sebebiyle, Logitech satışları yaklaşık %14 yükseldi.

Logitech International (LOGN.S) yaptığı açıklamada korona virüs sebebiyle daha fazla insanın evden çalıştığı bu dönemde, Logitech dördüncü çeyrek satışları için %13,6’lık artış bildirdi.

Klavyeler, fareler, video konferans cihazları, web kameraları (özellikle Zoom gibi görüntülü konuşma uygulamaların kullanımı arttığı için talep bir hayli fazlaydı) ve yazılımlar üreten Logitech, dördüncü çeyrek satışlarının bir yıl önce 624.3 milyon dolara kıyasla, 709.2 milyon dolara yükseldiğini belirtti.

Genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri dışında (Non-GAAP) faaliyet gelirleri Mart ayında sona eren çeyrekte, %23,3 artışla 79 milyon dolara yükseldi.

Şirket tüm yıl boyunca satışlarında da %6,7’lik bir artış bildirirken, mali yıl sonunu muhasebe ilkeleri dışında 387 milyon dolar ile tamamladı. Bu da şirketin beklediği 365-375 milyon dolar hedefini geçmiş oldu.

Logitech Satışları Nasıl Sıkıntısız Devam Etti?

blank

Logitech, dünya çapında tanınmış büyük bir teknoloji ürünleri satan ve çoğu kitleye göre kaliteli ürünler sunan bir şirket. Şirket korona virüsten dolayı oluşabilecek tedarik zinciri aksaklıklarını dikkate almak için Mart ayında tam yıl karlılığını azaltmıştı.

İcra Kurulu Başkanı Bracken Darrell yaptığı açıklamada “Video konferans, evden (uzaktan) çalışma, içerik oluşturma ve yayın yapma/oyun oynama, işimizi yönlendiren uzun vadeli sürekli trendler” dedi ve ekledi “Salgın bu eğilimleri değiştirmedi; onları hızlandırdı.” Dediği bu cümle çok doğru, bu olaylar yavaşlayan ve kendini tekrarlayan dünyaya bir hızlandırma sağladı.

Şirket ayrıca Mart ayından bir sonraki yıl 2021 Mart ayının sonuna kadar orta tek haneli satış büyümesi için Mart ayında verdiği görünümü korudu ve işletme karında 380-400 milyon dolar artış bekliyor.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Logitech, Evden Çalışma ekosistemi ile gelecek trendlerini değerlendirdi

Qualcomm’un Yeni Snapdragon 768G 5G İşlemcisi Duyuruldu

Hayatınızı Kolaylaştıracak Mac Kısayolları ve Özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

League of Legends Yeni Bir Reklam Modeli Yaratıyor

League of Legends e-spor oyunlarına artık reklam yayıncılığı için ilginç ve potansiyeli yüksek bir yöntem geliyor. Yeni bir güncelleme ile liglerin sponsorları doğrudan Rift'in...

Amerika’da Yağmalanan Telefonlar Apple Tarafından Kitlendi!

Amerika'da çıkan olaylar sebebiyle ülkede pek çok mağaza yağmalandı. Bu mağazalar arasında teknoloji dünyası için oldukça önem taşıyan Apple'da bulunuyor. Ancak şirketin, yağmalanan Apple...

Huawei P40 Pro İçin Profesyonel Zoom ve Çekim Önerileri

Teknoloji geliştikçe kullandığımız akıllı telefonlar aslında birçok konuda başka ürünlere ihtiyacımızı ortadan kaldırıyor. Bunların başında ise akıllı telefonlarla, profesyonel makinelerle çekilmiş izlenimi veren fotoğraflar...

Peak ve Zynga ‘dan Teknoloji Sektörüne Damga Vuran İmza

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Zynga ‘nın, Türkiye’nin önemli oyun şirketlerinden Peak ’i 1,8 milyar dolara satın alacağı iddialarına yönelik şirketten açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Peak...

Minecraft Dungeons İlk Büyük DLC’si Jungle Awakens Geliyor

Mojang'in kısa süre önce duyurduğu Minecraft Dungeons oyununun DLC paketi Jungle Awakens ormanda geçen bir macera sunacak. İlk DLC paketi olacak Jungle Awakens Temmuz...