oppo-arka-ekran-teknosafari-2

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, arka ekran tasarımlı 3 farklı telefon modelinin patentini aldı. Ekranlar, kamera kurulumunun içinde yer alacak gibi gözüküyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olarak görülen Oppo, birçok patent alarak gündeme gelmeye devam ediyor. Şirket, bu sefer arkasında ekran bulunan üç farklı telefon tasarımının patentini aldı.

İnternette sızdırılan bilgilere göre Oppo, arkasında da ekran olan telefon tasarımlarının patentini aldı. Görüntülere bakıldığında bu arka ekranlar, kamera kurulumları ile entegre bir şekilde geliyor. Bu sayede kullanıcılar, arka kameraların gücünü kullanarak selfie çekebilir.

oppo-arka-ekran-teknosafari

Hazırlanan tasarımla ile selfie ihtiyacı tamamen arka kameralar ile karşınabilecek gibi gözüküyor. Bu koşullarda da ön tarafta herhangi bir kamera ihtiyacı bulunmayacak.

Ancak Oppo tarafından bu patentlerin alınması, şirketin bu tasarımları %100 kullanacağı anlamına gelmiyor. Zira bu tarz teknoloji şirketleri, üzerinde çalıştığı tüm tasarımların patentini alıyor. Ancak bu patentlerin çoğu, ileriki aşamalarda kullanılmıyor ya da erteleniyor.

Oppo, akıllı telefon piyasasında yeni bir fark yaratarak öne çıkmak istiyor. Şirket, son zamanlarda sık sık yeni tasarım patentleri almaya devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda, özellikler amiral gemisi akıllı telefon modeli için oldukça iddialı hazırlıklar yapılıyor denilebilir.

İlginizi Çekebilir:

Gelir İdaresi Başkanlığı, sosyal medya ve uygulama gelirleri yasası için kılavuz yayınladı

Kripto para fenomenleri meclise davet edildi

Samsung Tri-Fold sızdırıldı: 3 ekranlı katlanabilir telefon

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz