Disney Abone Sayısı

Yayın platformu Disney Plus’ın başarısından memnun olan Disney, şimdi de Amazon Prime benzeri bir platform oluşturmak için kolları sıvadı!

Televizyon programlarının tekdüze hale gelmesiyle birlikte izleyiciler çoğunlukla dijital yayın platformlarına yöneldi. Netflix, Disney Plus, Gain ve daha birçok dijital platformun yer aldığı sektöre ilginin artışı, şirketler arası rekabeti hızlandırdı.

Tüm platformlar arasında en çok üye anlamında birincilik koltuğuna uzun süre Netflix otururken, geçtiğimiz haftalarda az bir farkla Disney Plus koltuğu kaptı ve en çok abonesi bulunan dijital yayın platformu unvanını aldı. Bu başarıyla yetinmeyen platform, şimdi de Amazon Prime benzeri bir platform oluşturmak için kolları sıvadı.

Disney Plus Şimdi de Amazon Prime’ın Tahtını Sallayacak!

Günümüzde tüm eğlence sektörü devleri kendi yayın platformlarıyla, tüm alışveriş devleri de kendi abonelik sistemleriyle ön plana çıkıyor. Disney şimdi Disney Plus‘ı her iki tarafın da özelliklerini taşıyan bir platform yapmayı planlıyor. Bu platformun Amazon Prime’a benzer özellikler barındıracağı tahmin ediliyor.

Şirket temelde fiziksel ürünlerini Disney Plus ile entegre şekilde kullanabilmeyi amaçlıyor. Böylece farklı Disney alışverişleri için platformlar arası bir sistemden faydalanmanın mümkün olacağı düşünülüyor. Bu yönüyle Disney Plus, Amazon Prime’ın tahtını sallayacak gibi görünüyor.

Ekranda Gördüklerimizi Anında Sipariş Verebileceğiz!

Disney, henüz bu çalışmalarla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da, konu üzerinde kafa yormaya devam ediyor. Şu ana kadar yapılan açıklamalar ise farklı Disney ürünlerinde avantajlar sunan bir abonelik göreceğimizi işaret ediyor. Şayet bu planlar hayata geçerse  Disney Plus izlerken ya da Disney’in fiziksel etkinliklerine katıldığımızda uygulama, buralarda gördüğümüz ürünleri karşımıza getirerek bize almak ister misin diye soracak. Ayrıca aboneler, tema parkı ya da Disney+ aboneliği gibi noktalarda da indirimlerden yararlanabilecek.

Firmanın buradaki amacı, abonelerin davranışlarını gözlemlemek ve veri toplamak. Böylece daha sonuç odaklı çalışmalar yapabilecekler. Hali hazırda dev bir perakende profili olan Disney, bu ürünleri çok daha doğrudan pazarlamayı başaracak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz