Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaDijitalTelegram Dünya Çapında 1 Milyar İndirme Sayısını Geçti!

Telegram Dünya Çapında 1 Milyar İndirme Sayısını Geçti!

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, dünya çapında 1 milyar indirme sayısını geçmeyi başardı. WhatsApp’ın en büyük rakibi, artık 1 milyardan fazla kez indirilen elit uygulamaların arasına katıldı. 

WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden olan anlık mesajlaşma uygulaması Telegram yeni bir kilometre taşını geride bıraktı. Araştırma şirketi Sensor Tower’ın açıkladığı verilere göre, Telegram cuma günü 1 milyar indirmeye ulaştı. 2013 yılında kurulan Dubai merkezli Telegram’ın en büyük pazarı ise WhatsApp ile aynı: Hindistan. 

Dünyada 1 milyar indirme sayısını geçen Telegram’ın en büyük pazarı olan Hindistan yüzde 10 ile ilk sırada yer alıyor. Yüzde 8 ile Rusya ve Endonezya da en çok Telegram kullanan ülkeler arasında yer alıyor. 

Telegram WhatsApp sayesinde ciddi indirme sayılarına ulaşmıştı

Telegram, uzun yıllardır hayatımızda olsa da, şirketin en çok ivme kazandığı dönem 2021 yılının ilk ayları oldu. WhatsApp’ın ‘Yeni Gizlilik Sözleşmesi’ ile tepki topladığı dönemde, Telegram hem App Store’da hem de Google Play Store’da uzun süre en çok indirilen uygulama olmuştu. Şirket, 2021 yılının ilk yarısında  214,7 milyon yüklemeye ulaştı. 2020’nin ilk yarısında 133 milyon indirmesi bulunan Telegram, geçen seneye nazaran indirme oranlarında yüzde 61 artış sağladı. 

Her ne kadar Telegram, 1 milyar indirme sayısına ulaşmış olsa da, bu uygulamayı aktif olarak kullanan kişilerin sayısı anlamına gelmiyor.  Örneğin, Telegram’ın bu yılın başlarında aylık yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcısı vardı. Ancak, WhatsApp’ın gizlilik politikalarını büyük kullanıcı tabanına aktarma konusundaki zayıf yönetimiyle çakışan indirmelerdeki artış Telegram’ın daha fazla indirilmesine olanak tanıdı. 

Telegram, meşhur on beş uygulamanın arasına katıldı

Sensor Tower yapmış olduğu açıklamada, bu yılın başlarında 1 milyar doları aşan Telegram’ın dünya çapında 1 milyar veya daha fazla kez indirilen on beşinci uygulama olduğunu belirtti. Sensor Tower’a göre listedeki diğer uygulamalar arasında WhatsApp, Messenger, Facebook, Instagram, Snapchat, Spotify ve Netflix yer alıyor. 

İlginizi Çekebilir:

Telegram ve WhatsApp, Yeni Gizlilik Koşullarına İlişkin Göndermeli Paylaşımlarda Bulundu! 

Telegram Yeni Güncelleme Yayınlandı: Planlanmış Sesli Sohbetler ve Daha Fazlası

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR