microsoft-activision-teknosafari

Microsoft, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olarak anılan Activision Blizzard ‘ı satın alacağını açıkladı. Satın alım miktarı olarak 68.7 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Oyun dünyasında rekabet her geçen gün artarken Microsoft, büyük oyun şirketlerini çatısı altında toplamaya devam ediyor. Amerikalı şirket, Activision Blizzard ‘ı satın aldı. Microsoft, çatısı altında Blizzard, King, Treyarch, Raven, Highmon, Beenox, Sledgehammer Games, Infinity Ward, Demonware, Toys for Bob gibi oyun geliştiricileri barındırıyor.

Microsoft’un resmi internet sitesinde paylaşılan habere göre Activision, 68.7 milyar dolar karşılığında satılacak. Bununla birlikte Call of Duty, Overwatch, Diablo, World of Warcraft gibi oyunlar artık Microsoft çatısı altında yer alacak.

microsoft-activision-blizzard-teknosafari

Devasa satın alım, tarihi bir işlem olarak anılmaya başladı bile. Dünya genelinde birçok oyunu elinde bulunduran Activision Blizzard, artık Microsoft çatısı altında çalışmalarına devam edecek. Ayrıca tüm Activision Blizzard oyunları, Microsoft Game Pass kütüphanesine eklenecek.

Tüm bunların yanında satın alma işlemi, 2023 mali yılı içerisinde tamamlanacak. Tüm işlemler tamamlanmadan önce düzenleyici incelemenin tamamlanması ve onaylanması beklenecek. Sonrasında ise Microsoft, dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olarak anılmaya başlanacak.

Microsoft Game Pass, Diablo ve Call of Duty gibi oyunların içerisine eklenmesi ile özellikle Türkiye’de yer alan oyuncular için devasa bir platform haline gelebilir. Özellikle de tüm Call of Duty oyunlarının çıkışı ile birlikte Microsoft Game Pass kütüphanesine eklenmesi, çok büyük bir etki yaratacaktır.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de satışa sunuldu

Dying Light 2: Stay Human 5 yıl boyunca güncelleme alacak

Xiaomi, uygun fiyatlı katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor

En çok izlenen Netflix dizi ve filmleri paylaşıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz