Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Huawei, tedarik sorunları ve ABD ile aralarında bulunan ticari savaş sebebiyle çatısı altında bulunan Honor’u geçen ay resmi olarak sattığını açıklamıştı. Yapılan anlaşmalardan sonra faaliyetlerine devam edeceğini açıklanan Honor, yeni akıllı telefon serisini ocak ayında tanıtacak. Honor ‘un V40 olarak adlandırdığı yeni akıllı telefon serisinde 3 model bulunacak. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei, geçen ay yaptığı bir açıklamayla çatısı altında üretimine devam eden Honor’u resmi olarak sattığını duyurmuştu. Şirket, Honor’u tedarik sorunları ve ABD ambargoları nedeniyle bünyesinden çıkardığını ancak, Honor’un faaliyetlerine devam edeceğini duyurmuştu. Çalışmalarına devam eden Honor, bu bağlamda yeni yılın ilk ayında yeni telefonlarını tüketici beğenisine sunacak. 

Faaliyetlerine devam edebilmesi için ‘Shenzhen Zhixin New Information Technology Co Ltd’ isimli yerel bir konsorsiyuma satılan Honor, V40 serisiyle yeni ürünlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 

Honor V40 serisi

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Honor V40 serisi YORK kod adıyla anılmıştı. 3 farklı modelle piyasaya sürülmesi beklenen yeni ailenin her üyesinde Dimensity 1000+ yonga setinin kullanılacağı ifade ediliyor.

Honor V40 olarak anılan ve ailenin baz modeli olması beklenen akıllı telefonun 90 Hz ekran tazeleme oranı sunacağı söyleniyor. AMOLED bir panelle kullanıcı karşısına çıkması beklenen telefonda, ana kameranın 64 MP çözünürlüğe sahip Sony sensörle geleceği iddia ediliyor. Bunun yanı sıra arka kamerada telefoto ve derinlik sensörlerinin de bulunması bekleniyor. Şirketin Honor V40’ta ayrıca OIS desteği de sunacağı ifade ediliyor. 42000 mAh bir batarya kapasitesine sahip olması beklenen Honor’un yeni akıllı telefonunun 40 W hızlı şarj desteği de bünyesinde bulunacak. Cihazın başlangıç fiyatının ise 470 dolar olması bekleniyor. 

Honor V40 Pro’nun da 90 Hz ekran tazeleme oranına sahip olacağı ifade ediliyor. Kavisli AMOLED bir panelle kullanıcı karşısına çıkması beklenen üründe çift OIS desteği ve çift ön kameranın yer alacağı iddia ediliyor. V40 Pro’nun bataryası ise 4300 mAh büyüklüğünde olacağı ve cihazın 40 W hızlı şarjı destekleyeceği de aktarılanlar arasında. Honor V40 Pro’nun fiyat etiketinin ise 570 dolar olacağı söyleniyor.

Honor V40 serisinin en üst modeli olarak anılan V40 Pro+’ın ise serinin diğer üyelerinden farklı olarak 120 Hz ekran tazeleme oranıyla gelmesi bekleniyor. AMOLED bir panelle kullanıcı karşısına çıkacak olan cihazın, 48MP OmniVision f/1.3 ana sensör ile geleceği aktarılıyor. 4200 mAh büyüklüğünde bir batarya kapasitesine sahip olması beklenen cihazın 66 W hızlı şarj desteğinin bulunacağı aktarılanlar arasında yer alıyor. Honor V40 Pro+’ın 710 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı tahmin ediliyor. 

Honor’un yeni akıllı telefon serisi V40 ailesinin 12 Ocak’ta resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Cihazların özellikleri resmi olarak o gün öğrenilebilecek.

İlginizi Çekebilir:

Honor, ‘Choice Moecen’ Kablosuz Kulaklık Modelini Satışa Sundu 

Honor CEO’su, Honor’un Huawei Ayrılığının Ardından Akıllı Telefon Üretimine Devam Edeceğini Açıkladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz