Migros, elektrikli otomobil sahiplerinin dikkatini çekecek bir hamle yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, hizmet verilen lokasyonlara şarj istasyonları kurulacağı açıklandı. İşte detaylar!

Elektrikli araç kullanımı günden güne yaygınlaşıyor. Hem doğayı korumak hem de yakıttan tasarruf etmek isteyenler, araç tercihlerini elektrikli araçlardan yana kullanıyor. Ancak elektrikli araçlar ülkemizde henüz yaygın olarak kullanılmaya başlamadığı için, şarj istasyonu bulmak sorun olabiliyor. Bu duruma bir çözüm de Migros’tan geliyor!

Migros’tan Elektrikli Araç Kullanıcılarını Sevindirecek Hamle!

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan Migros, özellikle de elektirkli araç kullanıcılarını sevindirecek bir girişimde bulunduğunu açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bir açıklama yapan Migros, hizmet verdiği lokasyonlarda elektrikli otomobiller için şarj istasyonu kuracağının müjdesini verdi. Şirketin bu istasyonlar için 4 milyon 500 bin TL harcama yapacağı belirlendi.

Migros’un bu açıklaması şirketin elektrikli otomobil devrimini önemsediğini gösterdi. Şirket, Migros mağazalarının bulunduğu yerlere, elektrikli otomobil şarj istasyonları kuracak. Böylelikle vatandaşlar Migros’a gidip alışveriş yaparken, elektrikli arabaları kapıda şarj olacak. Uzun şarj süreleri düşünülünce, Migros’un bu girişimi müşterilerini bir hayli memnun edecek.

Migros’un KAP Üzerinden Yaptığı Açıklama Şu Şekilde:

“Şirketimizin faaliyet gösterdiği lokasyonlarda elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj istasyonlarının işletilmesi ve şarj hizmetinin sunulması amacıyla, yeni bir anonim şirket kurulmasına karar verilmiştir.

Söz konusu hizmetlerin verilebilmesi için alınması gereken yasal izinler için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu dahil gerekli başvurular yapılacaktır.

Yeni şirket Migros Ticaret A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olacak olup, nakden ödenecek olan kuruluş sermayesi ise 4.500.000 TL olacaktır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.”

Migros, KAP üzerinden yaptığı açıklamada kuracağı şarj istasyonunun ismine ve diğer hususlarına dair bilgi vermedi. Detayları bekleyip göreceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz