Multipl Skleroz (MS) hastalarına destek olmak için Türkiye MS Derneği ve Novartis iş birliğiyle geliştirilen “beniMSesim” podcast serisi başladı. Türkiye’nin ilk MS hastalığı üzerine yapılan “beniMSesim” podcastinde, MS hastalarına destek olmak ve hastalıkla ilgili doğru ve güncel bilgilere ulaşması için çalışılacak.

Türkiye MS Derneği ve Novartis iş birliğiyle “beniMSesim” podcast serisi hayata geçirildi. Türkiye’nin MS hastalığı üzerine ilk podcast serisi olan beniMSesim’le MS hastaları ve hasta yakınlarına her kanaldan ulaşılması, hastalıkla ilgili doğru bilgilerin aktarılması ve ihtiyaç duyabilecekleri konularda onlara destek olunması amaçlanıyor.

beniMSesim podcastinde Türkiye’nin her yerinden 56 MS uzmanı var

Novartis’in 2013 yılında MS hastaları ve yakınları için hazırladığı Yol ArkadaşıMSın platformu kapsamında başlatılan beniMSesim podcast serisinin moderatörlüğünü Yekta Kopan üstleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından 56 MS uzmanı ve 7 farklı uzmanlık alanından konukların ağırlandığı podcast serisi, 28 bölümden oluşuyor. MS hakkında genel bilgiler, MS ve tipleri, MS ve Covid-19, MS ve uyku, MS ve çocuk, MS ve kadın, MS ve aşılar gibi daha pek çok konunun yer aldığı serinin yeni bölümleri her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma saat 19.00’da Spotify ve Karnaval’dan yayınlanacak.

MS hastalığıyla ilgili toplumda farkındalık yaratmanın önemine vurgu yapan Türkiye Multipl Skleroz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Melih Tütüncü, projeyle ilgili şunları söyledi: “Her yıl MS hastaları ve yakınlarının ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli farkındalık projeleri hazırlıyoruz. Bu yıl küresel salgının aramıza koyduğu mecburi mesafeler sebebiyle dijital bir farkındalık projesi hayata geçirmek istedik. beniMSesim podcast serisiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki MS hastalarının sesi olmayı hedefliyoruz. Onlar bu yolculukta yalnız değiller.”

Amaç: “MS ile ilgili doğru ve güncel bilgiye ulaşılmasını sağlamak”

Novartis Nöroloji İş Birimi Direktörü Berrak Yücel “beniMSesim” podcast serisini başlatmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Yücel: “2013 yılında MS hastaları ve yakınlarına destek olmak ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için Yol ArkadaşıMSın platformunu kurduk. Birçok başarılı projeye imza attık. Bu yıl da platform kapsamında Türkiye MS Derneği iş birliğiyle “beniMSesim” podcast serisini hayata geçirdik. Projemizin içeriğini MS hastaları ve yakınlarının yorumları ve ihtiyaçlarına göre oluşturduk. beniMSesim’le amacımız, MS’li bireyler ve yakınlarının MS ile ilgili doğru ve güncel bilgilere kolaylıkla ulaşmalarını sağlamak. Siz de sosyal çevrenizle paylaşarak daha fazla MS’linin beniMSesim podcast serisinden faydalanmasını sağlayabilirsiniz” dedi.

Spotify beniMSesim Podcast kanalı için buraya tıklayın. 

Karnaval’daki beniMSesim Podcast Kanalına ulaşmak için buraya tıklayın.

İlginizi Çekebilir:

TikTok, Epilepsi Hastalarına Yönelik Geliştirdiği Yeni Bir Özelliği Kullanıma Sundu

Oyun ile Hastalık Farkındalığı: Hidra Run

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz