steam-2021-en-cok-oynanan-oyunlar-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

PC oyunculuğu için önemli bir platform olan Steam, 2022 yılına mutlu girdi. Platform, geçtiğimiz hafta eş zamanlı oyuncu rekoru kırmıştı. Ancak Steam, aradan geçen 2 hafta sonra tekrar eş zamanlı oyuncu sayısı rekoru kırmayı başardı.

Valve’ın sahip olduğu dijital oyunu platformu Steam, yıllardır PC oyuncuları için en önemli araçlardan birisi olarak yayın hayatına devam ediyor. Platform, piyasada bulunan birçok oyunu bünyesinde barındırırken, indirimli fiyatlarla da cazip teklifler sunuyor.

Henüz çok kısa bir süre önce eş zamanlı oyuncu sayısı rekoru kıran Steam, geçtiğimiz gün bu rekoru tazeledi. 2 Ocak 2022 tarihinde 27.942.036 eş zamanlı oyuncuya sahip olan platform, dün akşam saatlerinde 28.230.853 oyuncuya ulaştı. Steam, son yıllarda bu sayıyı oldukça artırmayı başardı.

Steam’in 2017 yılından bu yana her yıl Ocak ayında yayınlanan eş zamanlı oyuncu sayısına bakıldığında, en çok artışın 2021 yılında yaşandığı görülüyor. Bunun sebebi olarak da pandemi sebebi ile kapanmaların dünya geneli devam etmesi görülüyor. Her ne kadar tam kapanma süreci artık hayatımızda olmasa da, pandemi devam ediyor.

Her ne kadar Epic Games, sürekli olarak ücretsiz oyun vermeye devam etse de, Steam platformunun geçmişi, oyuncuların kütüphane ve koleksiyonları, Epic Games’in  rekabetini zorlaştırıyor. Zira oyuncular, içerisinde binlerce TL değerinde oyunun yer aldığı kütüphane yerine aynı fiyatta olsa dahi Epic Games içerisinde oyun almayı tercih etmiyor.

İlginizi Çekebilir:

Obilet, 2021 yılında 16 milyon bilet satışı ve %200 büyüme yakaladı

LG, susuz çalışan çamaşır makinesi üzerinde çalışıyor

Sahibinden üzerinden Metaverse arsaları satılmaya başladı

Xiaomi, tam ekran parmak izi sensörü patenti aldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz