Okuma Süresi
1 dakika

Netflix, ilk canlı yayına gireceği tarihi resmen açıkladı. Chris Rock’ın komedi gösterisi, 5 Mart’ta yayınlanacak. 

Dünyanın en popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Netflix, kısa bir süre önce önemli bir açıklama yapmıştı. Platform, küresel bir canlı yayın düzenleyeceğini açıklayarak gösteri hakkında detaylı bilgiler vermişti. Şimdi ise Netflix tarihinde ilk kez gerçekleşecek olan yeni bir gelişme meydana geldi.

Netflix, bu konuyla ilgili yeni bir hamle yaptı. Paylaşılan bir video ile Netflix’in ilk canlı yayınının ne zaman gerçekleşeceği kesinleşmiş oldu. Buna göre söz konusu canlı yayın, 5 Mart 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek. Canlı yayının saati ise TSİ 06:00 olacak.

Canlı Yayın Gösterisinde Ne Olacak?

Netflix’in paylaştığı detaylara göre platformun ilk küresel canlı yayını, Chris Rock’ın komedi gösterisi olacak. Ünlü komedyen Chris Rock, geçtiğimiz mart ayında Oscar Ödül Töreni’nde sunuculardan biri olmuştu ve Will Smith kendisinin bir esprisi üzerine Rock’a tokat atmıştı.

Netflix, Bazı Yeni Planlara İşaret Ediyor

Şimdiye kadar sadece dizi ve filmlere ağırlık veren Netflix, yine sadece bu yapımlarla milyonlarca aboneyi tutmayı sürdürüyor. Ancak şirket, özellikle son dönemlerde yaşadığı kayıptan sonra abone sayısını artırmak amacıyla farklı formüllere başvurmak istiyor gibi görünüyor. Düzenli olarak yapılacak bazı canlı yayınlar da bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Netflix Training Club ile Fitness Dersleri

Netflix’in bünyesine kattığı yeniliklerden başka biri ise geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Netflix Training Club oldu. Şirketin bununla ilgili internet sitesinden yayınladığı açıklamada, Netflix abonelerinin 30 Aralık’dan itibaren ‘Nike Training Club’ içeriklerine ulaşabilecekleri belirtildi. Nike Training Club içerikleri, tüketicilerin bireysel olarak fitness yapabilmelerini sağlıyor.

İki grup hâlinde yayınlanacak Nike Training Club içerikleri, toplamda 30 saatlik eğitim programını kapsıyor. Kullanıcılar bu sayede hem fitness seviyeleri ile ilgili bilgilere ulaşacak hem antrenman yapma imkânı bulacaklar.

30 Aralık’ta Netflix’e eklenecek olan Nike Training Club içerikleri, 5 kategori hâlinde karşımıza çıkacak. Bu kategoriler:

  • Fitness ile ilgili temel bilgiler (13 bölüm)
  • Core eğitimleri (7 bölüm)
  • Yoga eğitimleri (6 bölüm)
  • Kas eğitimleri (14 bölüm)
  • “Kendini iyi hisset” eğitimleri (6 bölüm)

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz