Nikon kullanıcıların  fotoğraf ve video düzenlenmesi yapabileceği yeni yazılımı NX Studio ’yu hizmete açtığı duyurdu. Yeni hizmet sayesinde fotoğraf ve video düzenlemeleri için gereken araçlar ücretsiz bir şekilde kullanılabilecek. 

Japonya merkezli Nikon yeni bir yazılım duyurdu. Şirketin NX Studio olarak isimlendirdiği bu yeni uygulama ile fotoğraf ve video düzenlemek isteyen kişiler ücretsiz bir şekilde bunları gerçekleştirebilecek. Nikon’un kameralarıyla çok daha fazla uyumlu olduğu belirtilen yeni hizmet, NRW ve NEF dosyalarının yanı sıra RAW formatındaki fotoğraf dosyalarında da çalışacak. Bunlar dışında platformu daha amatör işler için kullanacaklar JPEG ve TIFF formatını da deneyimleyebilir. 

Nikon ‘un kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunduğu NX Studio uygulamasında, görüntü kırpma, düzleştirme gibi araçların yanı sıra renk ayarlama, görüntü parçalarını pozlama ve rötuşlama işlemleri de yapılabilecek. Kullanıcılar video bölümündeyse, arka plana müzik ekleme, birden çok kip ekleme ve istenmeyen görüntüleri kesme gibi araçları da kullanabilecek. Bunların yanı sıra hem hareketli hem de hareketsiz görüntüler ile slayt hazırlama imkanı sunacak. 

Oluşturulan ve düzeltilen içerikler YouTube ya da diğer sosyal medya platformlarında da doğrudan paylaşılabilecek. Işık ve renk için ince ayarlar yapmaya olanak tanıyan Nikon NX Studio diğer Nikon yazılım ürünleriyle de aynı arayüze sahip. Ancak kullanılacak araçları ve menüleri daha kolay bir şekilde sunuyor. 

NX Studio ‘nun özellikleri

  • Fotoğrafları ve videoları tek bir uygulamada görüntüleme ve işleme
  • Uygulamada gezinmeyi kolaylaştıran sıralı bir menü
  • Çeşitli görüntüleme seçenekleri ve kullanışlı bir çekim bilgi ekranı
  • ViewNX-i ve Capture NX-D’nin temel özellikleri
  • Diğer Nikon yazılımlarıyla uyumluluk
  • İki format seçeneği

Nikon, NX Studio ‘yu hem Mac hem de Windows’ta ücretsiz sunuyor

Fotoğrafçılık sektöründe isminden söz ettiren firma Nikon’un kullanıcılar için ücretsiz bir şekilde sunduğu NX Studio Mac ve Windows cihazlar için indirilebilir durumda. Halihazırda Adobe’un sunduğu pek çok özelliği kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunan uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:

Deep Nostalgia ile Ölmüş Kişilerin Fotoğrafları Canlanıyor

Fujifilm, Yeni Aynasız Fotoğraf Makinesi ‘GFX100S’ ve X Serisinin Yeni Üyesi ‘X-E4’ Aynasız Kamerasını Tanıttı! 

Küresel İnternet Kullanımı, Perseverance, Tesla Bitcoin Geliri | Haftalık Teknoloji Programı #7:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz