Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaTeknolojiOppo 125 W'lık Hızlı Şarj Teknolojisi ile 4.000 mAh Bataryayı 10 Dakikada...

Oppo 125 W’lık Hızlı Şarj Teknolojisi ile 4.000 mAh Bataryayı 10 Dakikada Doldurmayı Planlıyor

Oppo, resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaptı. Şirket yaptığı paylaşımda 125 W’lık hızlı şarj teknolojisini 15 Temmuz Çarşamba günü düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacağını duyurdu. Oppo, 125 W’lık hızlı şarj teknolojisi ile 4.000 mAh bir pili 10 dakikada doldurmayı hedefliyor.

Akıllı telefonların bataryaları günümüz tüketicileri için oldukça önem taşıyor. Teknoloji üreticileri de bu durumun farkında olarak özellikle batarya noktasında kullanıcılara uzun ömürlü piller sunmaya gayret ediyor. Ancak 6.000 mAh gibi batarya kapasitesine sahip akıllı telefonların piyasaya sürülmesi elbette ki bu bataryanın şarj olma süresini de büyük ölçüde etkiliyor. Şirketler büyük pil kapasitesine sahip cihazların daha hızlı şarj olabilmesi ve bekleme süresini azaltmak adına hızlı şarj teknolojilerini tüketiciye sunuyor. Oppo da geliştirdiği hızlı şarj teknolojileriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Oppo, akıllı telefon sektöründe fiyat performans ürünleriyle tüketicilerin dikkatini çekmeyi başaran bir şirket olarak anılıyor. Uygun fiyatlı sayılan ürünleri ve geliştirdiği teknolojilerle tüketicilerin ilgisini çeken şirket, özellikle batarya noktasında iddialı olmasıyla biliniyor. Daha önce 65 W’lık SuperVOOC 2.0 hızlı şarj teknolojisini tanıtan Oppo, Oppo Reno Ace ile 65 W’lık hızlı şarj adaptörünü kullanıcı beğenisine sunmuştu. Ancak Oppo’nun yeni hızlı şarj teknolojisi ile bu hızı neredeyse iki katına çıkarmaya hazırlanıyor. 

Oppo 4.000 mAh bataryayı 10 dakikada dolduracak

Oppo’nun geçen günlerde 80 W SuperVOOC 3.0 hızlı şarj teknoloji üzerinde çalıştığına dair iddialar gün yüzüne çıkmıştı. Ancak görülen o ki şirket hızlı şarj teknolojisinde çıtayı daha da yükseklere çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla 125 W’lık hızlı şarj teknolojisini 15 Temmuz günü Türkiye saati ile 15.00’da tanıtacağını duyurdu.

Oppo’nun 125 W’lık hızlı şarj teknolojisi paylaşımı:

 

Oppo 125 W’lık hızlı şarj teknolojisi sayesinde günümüz akıllı telefonları için ortalama sayılan 4.000 mAh bir bataryayı 10 dakikada doldurabileceğini iddia ediyor. 

Pek çok şirketin bu zamana kadar 100W ve üzeri hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı söylentileri ara ara gündeme düşüyor. Ancak hiçbir şirketin bu konu hakkında ortaya çıkan bir ürünü bulunmuyor. Oppo bu konuda bir ilke imza atarak 15 Temmuz Çarşamba günü 125 W’lık hızlı şarj teknolojisini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirketin Reno Ace modeli ile 100 W üzeri hızlı şarjı piyasaya sunması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

OPPO, Reno 3 Serisine Ekleyeceği Uygun Fiyatlı Reno 3A’yı Tanıttı

Oppo, ColorOS 7.2 Arayüzü ile Kullanıcılara Sunulan Yenilikleri Tanıttı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR