Oppo Çevresel Derecelendirme

Çin merkezli teknoloji şirketi Oppo, Çevresel Derecelendirme Programı’na katılan ilk markalardan biri oldu. Programın, en sürdürülebilir özelliklere sahip akıllı telefonları belirleyerek tüketicilerin karşılaştırma yapmalarına yardımcı olmak amacıyla Haziran ayından itibaren Avrupa çapında uygulanmaya başlayacağı ifade edildi.  

Çin merkezli teknoloji şirketi Oppo, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma amacıyla ‘Çevresel Derecelendirme Etiketleme Programı’na ilk katılan markalardan biri olarak ‘insanlık için teknoloji, dünya için iyilik’ misyonunu pekiştirdiğini duyurdu. Programın, tüketicilerin en sürdürülebilir özelliklere sahip akıllı telefonları belirleyerek kendi aralarında karşılaştırma yapmalarına yardımcı olması amacıyla Haziran ayından itibaren Avrupa çapında uygulanmaya başlayacağı ifade edildi. Akıllı telefonların üretimi, kullanımı, taşınması ve elden çıkarılması gibi unsurların çevresel etkileri hakkında doğru ve tutarlı bilgiler sağlamak üzere geliştirilen ‘Çevresel Derecelendirme’ girişiminin; Avrupa’nın önde gelen beş mobil operatörü olan Deutsche Telekom, OrangeTelefónicaTelia Company ve Vodafone tarafından ortaklaşa olarak oluşturulduğunun da altı çizildi.  

Programın ilk katılımcılarından olan Oppo, aynı zamanda ‘Çevresel Derecelendirme’nin 19 farklı kriterden oluşan adil, objektif ve tutarlı değerlendirme metodolojisinin oluşturulması için de veri ve fikir katkısında bulundu. Ayrıntılı bir değerlendirmenin ardından; her bir akıllı telefona, tüm yaşam döngüsü boyunca ürünün çevresel performansını belirleyen 100 üzerinden genel bir ‘Çevresel Derecelendirme’ puanı verileceği belirtildi. ‘Çevresel Derecelendirme Etiketi’nin; dayanıklılık, onarılabilirlik, geri dönüştürülebilirlik, iklim etkisi ve kaynak verimliliği olmak üzere sürdürülebilirliğin beş temel yönünü vurguladığı dile getirildi.  

Oppo, 2020 yılında ağırlık bazında 13 kat daha fazla ürünü geri dönüştürdü 

Oppo 2020

Oppo ayrıca; endüstri ortaklarıyla iş birlikleri geliştirmenin yanı sıra, daha sürdürülebilir bir dünya inşa etmeyi ve herkes için daha iyi bir gelecek yaratmayı en temel sorumluluklarından biri olarak benimseyerek başka girişimlerde de bulunduğuna işaret ediyor. Bu kapsamda şirket; tasarım, paketleme, malzeme işleme ve daha fazlasını kapsayan daha sürdürülebilir üretim süreçlerini benimsediğini ifade ediyor. Aktarılan detaylara göre; 2019 ile karşılaştırıldığında Oppo, 2020 yılında ağırlık bazında 13 kat daha fazla ürünü geri dönüştürdü. Yenilenebilir malzemeler alanında, Oppo’nun ambalajları yüzde 45 yenilenebilir liflerden yapıldı. Bununla birlikte şirket, 2020’de genel atıklarını yüzde 42.7 ve dolaylı sera gazı emisyonlarını yüzde 20 azalttı. 

Daha sağlıklı bir ortam yaratmaya katkıda bulunmanın yanı sıra; bu girişimlerin, aynı zamanda Oppo’nun tüketiciler ve ortaklar tarafından tanınmasına da yardımcı olduğu kaydedildi. Üç yıl önce Batı Avrupa pazarına giren şirket, pazarda önemli bir büyüme kaydetti ve birçok pazarda kendine yer edindi. IDC ve Canalys’e göre; Oppo’nun akıllı telefon sevkiyatları, Avrupa’da yıldan yıla yüzde 153 artarak bölgedeki ilk 4 sırasını garantiledi. Çin merkezli teknoloji şirketi, ileriye dönük olarak çevre korumasına daha fazla katkıda bulunmak ve dünya çapındaki insanlar için daha parlak bir gelecek yaratmak için sektördeki ortaklarla çalışmaya devam edeceğine işaret etti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Orta Segmentin İddialı Telefonu OPPO K9 5G Tanıtıldı!

Oppo, ‘HEVC Advance Patent Havuzu’na Lisans Veren Olarak Katıldığını Duyurdu! 

OPPO Enco Air, Saydam Kutusu ve Kullanım Ömrü İle Dikkat Çekti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz