Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı bir röportajda ışınlanma ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Zuckerberg, insanların 10 sene içinde toplantılara ışınlanarak gidebileceğini belirtti. 

Gündeme sık sık kullanıcı verileri ve yenilikleriyle gelen Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, The Information’a vermiş olduğu bir röportajda geleceğin teknolojileri ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Facebook CEO’su insanlığın 10 yıl içinde toplantılara ışınlanarak gidebileceğini aktardı. 

Zuckerberg, röportajda, geleceğin en önemli platfomlarından birinin sanal gerçeklik olacağını dile getirdi. Bu bağlamda artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik yatırımlarının oldukça önemli olduğunun altını çizen CEO, “Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor” dedi.

Facebook CEO’su: “Sanal gerçeklik ve ışınlanma karbon salınımını azaltacak”

İlerde insanların toplantılarına sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojilerinin birleşimi olarak anılan “karma gerçeklik” sayesinde gidileceğini dile getiren Zuckerberg, bu teknolojilerin karbon salınımında da ciddi iyileştirmelere olanak tanıyacağını söyledi. 

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik teknolojilerinin gelişmesi için yatırımların devam etmesi gerektiğini belirten Zuckerberg, geliştiricileri teşvik etmek için 10 milyon aktif kullanıcının olması gerektiğini aktardı. Büyük bir pazar haline gelmesini belirten Zuckerberg: “Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum” dedi.

“Uçak ve arabalar var olmaya devam edecek”

Facebook CEO’su sanal gerçeklik ve ışınlanma teknolojisinin yanı sıra uçak ve arabalar hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. İnsanların 10 sene içinde toplantılara ışınlanarak katılacağını ancak uçakların ve arabaların var olmaya devam edeceğini dile getirdi. Zuckerberg: “Tabii ki arabalar, uçaklar, tüm bunlar var olmaya devam edecek. Oysa daha fazla ışınlama gerçekleştirdiğimizde sadece yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum” dedi. 

İlginizi Çekebilir:

Microsoft, ‘Mesh’ İsimli Yeni Karma Gerçeklik Platformunu Tanıttı 

Facebook Platforma Siyasi Reklamları Engelleme Özelliği Ekliyor

Deepfake, hologram dokunmatik ekran, güneş enerjili akıllı bank | Haftalık Teknoloji Programı #8:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz