prens charles koronavirüs

Küresel bir kriz haline dönüşen koronavirüs şu ana kadar 196 ülkede tespit edilmiş durumda. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, birçok ünlü oyuncuda ve sporcuda görülmesinin ardından şimdi ise Galler Prensi Charles’ın da covid-19 testi pozitif çıktı. 

İlk olarak 2019’un Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde tespit edilen ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs, ortaya çıktığı ilk günden beri tüm dünya gündeminde yer alıyor. Çin’de kontrol altına alınan koronavirüs salgını, şu an dünyanın birçok yerinde merkez üssü haline gelmiş durumda. Özellikle İtalya’da ve Avrupa’da her geçen gün yayılmaya devam eden covid-19 salgını bugüne kadar pek çok ünlüde de tespit edilmişti. Ünlü Oscarlı oyuncu Tom Hanks ve eşinde de tespit edilen koronavirüs, NBA’de forma giyen birçok ünlü basketbolcu ve ünlü futbolcuların ardından Prens Charles’da da tespit edildi. Prens Charles ‘ın koronavirüs hastalığı hakkında ise resmi açıklama yapıldı.

Bugün yapılan resmi bir açıklamaya göre Galler Prensi, koronavirüs hastalığı semptomlarını çok ağır bir şekilde göstermiyor. Açıklamada semptomları hafif gösteren Prens Charles ’ın koronavirüs hastalığını ciddi bir sorun yaşamadan atlabileceği belirtildi. Prens Charles’ın, Cornwall Düşesi eşi ile birlikte kendisini İskoçya’daki evinde izole ettiği de aynı açıklamada belirtildi. İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu olan Prens Charles ve eşi Cornwall Düşesi 71 yaşında.

Clarence House Sözcüsü: “Prens Charles, hafif semptomlar sergiliyor ve şu an için sağlık durumu iyi. Son birkaç gündür her zamanki gibi evden çalışıyor. Cornwall Düşesi de test edildi ancak onun koronavirüs testi negatif çıktı. Doktorların tavsiyesine uyan Prens ve Düşes şimdi İskoçya’daki evlerinde kendilerini izole ediyorlar. Prensin son haftalarda kamusal rolünde gerçekleştirdiği yüksek sayıda nişan nedeniyle virüsü kimden aldığını tespit etmek mümkün değil” şeklinde bir açıklama yaptı.

Şu an için sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen Prens Charles ’a koronavirüsü kimin bulaştırdığı bilinmediği için Prens’in odasına sadece belirli kişiler girebiliyor. Prens Charles ’ın koronavirüs hastalığındaki gelişmeleri ise ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Mobil Koronavirüs Haritası ile Türkiye ve Dünyada Son Durum

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

Fatih Terim koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz