HP ProBook 445 G7

Önemli bir donanım üreticisi olan HP, yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Yeni tanıtılan modeller, AMD üretimi Ryzen 4000 serisi işlemcilerden güç alıyor. Tanıtılan HP ProBook 445 G7 ve 455 G7 modellerinin arasında olan temel fark ekran boyutu. Donanım özelliklerine genel olarak bakıldığında, her iki model de ofis işleri için tasarlanmış cihazlar.

Ofis işleri için kullanılan ve üretilen dizüstü bilgisayarlarda taşınabilirlik en önemli noktalardan biridir. Aynı zamanda donanım özellikleri ile oyun oynatması beklenmese bile, günlük kullanımda ve ofis işlerinin halledilmesi anında sorun çıkartmaması beklenir. HP’nin yeni tanıtmış olduğu HP ProBook 445 G7 ve 455 G7 modellerinin, tam olarak bu pazara hizmet eden ürünler olduğu söylenebilir. AMD üretimi Ryzen 4000 serisi işlemcilerden gücünü alan modeller, ofis dünyası için, taşınabilir ve güçlü özellikleri bir arada sunabiliyor. 

HP ProBook 445 G7 özellikler – HP ProBook 455 G7 özellikler 

HP ProBook 445 G7 özellikler

İki model arasında olan en temel fark ekran boyutları. İki model arasında olan bu temel fark tabii ki boyuta ve ağırlığı da belli bir etkisi oluyor. Bunun dışında iki model arasında donanım seçenekleri konusunda bir fark bulunmuyor. HP ProBook 445 G7 modelinde 14 inçlik IPS bir panel bulunuyor. Ağırlığı ise 1.6 kilogram. HP ProBook 455 G7 modelinin ekran boyutu ise 15.6 inç ve ağırlığı 2 kilogram. İki model arasında bu temel farkların dışında bir fark bulunmuyor. 

HP’nin yeni bilgisayarlarında, en tepe işlemci olarak AMD Ryzen 4700U işlemcisi kullanılabiliyor. Bu işlemci 7 nm teknolojisi ile üretilmiş, Zen2 mimarisine sahip olan bir işlemci. 8 çekirdekli ve 8 iş parçacıklı bir yapıya sahip. İşlemcinin çekirdekleri 2.0 GHz ve 4.1 GHz arasında çalışabiliyor. 8 MB ön belleğe ve 15 W TDP değerine sahip. Grafik birimi olarak ise, bu işlemciye entegre bir şekilde Radeon grafik birimi eşlik ediyor. Grafik birimi hakkında detaylı bilgi açıklanmış durumda değil. AMD Ryzen 4700U işlemcisine ek olarak, Ryzen 4300U ve Ryzen 4500U işlemcileri tercih edilebiliyor. 

HP ProBook 455 G7 özellikler 

Bu özelliklerine ek olarak her iki modelde de, 16 GB’a kadar DDR4 RAM seçeneğine sahip. Depolama olarak ise 512 GB’a kadar SSD ve 1 TB’a kadar HDD seçenekleri bulunuyor. Tanıtılan yeni modeller için açıklanan resmi bir fiyat bulunmuyor. Ama yakın zaman içerisinde piyasaya çıkması bekleniyor. 

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY

Daha Fazlası:

Yeni AMD Ryzen 9 mobil işlemcilerinin özellikleri sızdırıldı 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz