WhatsApp, pek çok grubu tek çatı altına toplamanızı sağlayacak ‘Topluluklar’ özelliğini yayınladı. Yeni beta sürümüyle birlikte sunulan bu özellik, henüz tüm kullanıcılar için yayınlanmadı.

WhatsApp, en çok kullanılan çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarının başında geliyor. Fotoğraf, video, kişi ve konum gibi verileri de paylaşmayı sağlayan uygulama, grup kurma ve görüntülü görüşme özellikleriyle de kullanıcılar tarafından çok tercih ediliyor.

Her daim yaptığı geliştirmelerle kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlayan WhatsApp, uzun süredir topluluklar özelliği üzerinde çalışıyor. Beta sürümüyle kullanıma sunulan bu özellik, henüz test aşamasında ve tüm kullanıcılar tarafından kullanılamıyor.

WhatsAapp’tan Topluluklar Özelliği Geliyor!

Dünya genelinde milyarlarca insanın kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, önceki beta sürümüyle önemli bir özelliğe daha kavuşuyor. WhatsApp, birçok grubun bir çatı altında toplanabileceği ‘Topluluklar’ sekmesini kullanıcılara sunuyor ve bu sekme sayesinde kullanıcılar, bir topluluğa ve bu topluluktaki farklı gruplara katılabiliyor.

Farklı konulardaki grupların tek bir toplulukta barındırılabileceği yeni özellikle grupların tek bir yerden kontrol edilebilir olması amaçlanıyor. Bu özellik, yöneticilerin her bir gruba tek bir yerden mesaj yollayabileceği şekilde tasarlanıyor. Bu özellikle birlikte her bir topluluğa 10 grup eklenebiliyor ve her bir grup 512’ye kadar üye barındırabiliyor.

Yeni Özellikler de Eklenecek!

WhatsApp’ın yeni sürümüyle birlikte, kullanıcılar topluluktaki her bir gruba dahil olmak zorunda kalmayacak. Herkes hangi grupta bulunmak istediğini tercih edebilecek ve diledikleri zamanda istedikleri diğer gruplara da dahil olabilecek. Oluşturulan toplulukların aykırı veya zararlı olduğunu düşünen kullanıcılar ise, konu ile ilgili WhatsApp’a şikayette bulunabilecek.

WhatsApp’ın çalışmaları gösteriyor ki topluluk özelliğinde bunların yanı sıra üyelerin telefon numaralarını gizlemelerini sağlayacak bir özellik de geliştirilecek. Ancak bu özelliğin ne zaman uygulamaya ekleneceği ve topluluklar özelliğinin ne zaman tam sürümde yayınlanacağıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Bu nedenle kullanıcılar bu özelliği kullanabilmek için bir süre daha bekleyecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz