En Çok Telefon Satan Marka 2020
Okuma Süresi
2 dakika

Xiaomi, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye’de en çok akıllı telefon satan marka oldu. Aktarılan detaylara göre şirket; yıllık yüzde 26 pazar payı ve yüzde 340 büyüme ile, Türkiye akıllı telefon pazarında birinci sıraya yerleşti. Çin merkezli teknoloji devi; aynı çeyrekte, dünya genelinde de Apple’ı geride bırakarak yüzde 13’lük bir pazar payı ile dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumuna yükselmişti.  

Canalys’ verilerine göre; Xiaomi, 2020 yılının Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyreğinde Türkiye’de en çok akıllı telefon satan marka oldu. Şirket; yıllık yüzde 26 pazar payı ve yüzde 340 büyüme ile, Türkiye akıllı telefon pazarında birinci sıraya yerleşti. Listede Xiaomi’yi; sırasıyla Samsung, Huawei, Apple ve Oppo takip etti. Çin merkezli teknoloji devi; aynı çeyrekte, dünya genelinde de Apple’ı geride bırakarak yüzde 13’lük bir pazar payı ile dünyanın en büyük üç akıllı telefon üreticisinden biri olmuştu. Şirket; Samsung’un liderliğini koruduğu ve Huawei’nin ikinci sıraya yerleştiği listede, üçüncülük konumuna yükselmişti.  

Diğer yandan Xiaomi’nin; geçen yılın aynı döneminde, küresel pazarda yüzde 8’lik bir pazar payına sahip olduğu ifade edilmişti. Şirketin; geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 46, bir önceki çeyreğe göre ise yüzde 75’lik bir büyüme yaşadığı belirtilmişti. Listede Xiaomi’yi; sırasıyla Apple, OppoVivoRealmeLenovo Group, LG, Tecno ve diğer üreticiler takip etmişti.  

Xiaomi Türkiye Satış Direktörü, şirketin 2020 yılı üçüncü çeyrek verileri ile ilgili açıklama yaptı

Xiaomi 2020 Üçüncü Çeyrek Verileri

Yaşanan gelişmeler sonrası; Xiaomi Türkiye Satış Direktörü İrfan Öztürk, Xiaomi 2020 yılı üçüncü çeyrek verileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öztürk, konuya ilişkin açıklamasında Canalys’in son araştırması, ilkelerimizin Türk tüketiciler tarafından benimsendiğini ve Xiaomi’nin pazara girişinin ardından 2 yıldan daha kısa bir sürede Türkiye’de bir numaralı akıllı telefon markası olduğunu gösteriyor. Ne olursa olsun, teknoloji inovasyonlarının peşinde koşmanın Xiaomi’nin rekabet gücü için her zaman ön koşul olacağına inanıyoruz. Erişilebilir ve dürüst fiyatlarla harika ürünler sunmak en önemli stratejilerimizden biri olmaya devam edecek. En kaliteli ve etkileyici ürünleri geliştirmek bizim mühendislik kültürümüzün bir parçası. Bu üç ilke, Xiaomi’nin kaliteli bir şekilde büyümesini sağlayacak ve önümüzdeki on yıl boyunca bizim manifestomuz olacak” ifadelerine yer verdi.  

Şirketin yol gösterici üç ilkesinin ise araştırmalardan ve inovasyonlardan asla vazgeçmeyerek herkese en yenilikçi teknolojileri sunmayı sürdürmek, en iyi fiyat/performans oranına sahip ürünleri sunmaya devam etmek ve en etkileyici ürünleri üretmek olduğu ifade edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, Yeni Akıllı Kapı Kilit Sistemini Duyurdu

Xiaomi, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Akıllı Telefon Pazarında Apple’ı Geride Bıraktı 

Xiaomi Mi Band 5, Vücut Sıcaklığı ve Ateş Tahmini Yapacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz