Scribd Ücretli mi?

Çeşitli mobil uygulamaları nasıl kullanacağınızı detaylarıyla yazmaya devam ediyoruz. Bu kez ise Scribd uygulamasıyla karşınızdayız. Bilindiği üzere e-kitap ve sesli kitap uygulamaları pek çok kişinin tercihleri arasında yer alıyor. Scribd uygulaması da kullanıcılar için bu hizmeti sunuyor. Fakat, yalnızca bir dijital kitap platformu değil elbette. Gelin Scribd uygulamasının neler içerdiğine ve nasıl kullanıldığına birlikte bakalım. İşte; ‘Scribd nedir?’ ‘Scribd nasıl kullanılır?’ ‘Scribd ücretli mi?’ ‘Scribd uygulamasında nasıl kitap okurum?’ ‘Scribd sesli kitap dinleme.’

‘Scribd nedir?’ ‘Scribd nasıl kullanılır?’ ‘Scribd ücretli mi?’ ‘Scribd uygulamasında nasıl kitap okurum?’ ‘Scribd sesli kitap dinleme’ tüm detaylarıyla yazımızın devamında.

Scribd Nedir?

Scribd Ücretli mi?

Scribd; pek çok e-kitap, sesli kitap, dergi, PDF notlara erişebileceğiniz bir uygulamadır. Daha çok e-kitap ve sesli kitap özellikleriyle ön planda olan uygulama için, dijital kitap platformu da diyebiliriz. Çeşitli türlerde içeriklere ulaşabileceğiniz uygulamada, isterseniz podcast dinleyebilir isterseniz PDF’lere de göz atabilirsiniz. Aynı zamanda tüm içerikleri telefonunuza indirerek çevrimdışı okuyabilir veya dinleyebilirsiniz. Scribd uygulaması İngilizce başta olmak üzere 9 dili destekliyor fakat, bunların arasında Türkçe bulunmuyor. Dolayısıyla dilini geliştirmek isteyenler için örnek bir uygulama. Ancak Türkçe dilde kullanamıyor olmak da elbette uygulamanın dezavantajları arasında yer alıyor. Platformun arayüzü dışında tüm içeriklerinin de Türkçe’yi desteklememesi kullanıcı kitlesini sınırlı hale geliyor. Peki; Scribd uygulamasını nasıl kullanacaksınız? Bu yazımızda, platformun öne çıkan özelliklerini deneyimleyerek adım adım anlattık. İşte; ‘Scribd nasıl kullanılır?’ ‘Scribd ücretli mi?’ ‘Scribd uygulamasından nasıl kitap okurum?’ ‘Scribd sesli kitap dinleme.’

Scribd Nasıl Kullanılır?

Scribd Ücretli mi?

Akıllı telefonunuza indirdiğiniz Scribd uygulamasında öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Bunun için; create an account ifadesine dokunuyorsunuz.

Scribd Ücretli mi?

Dilerseniz Facebook ve Google hesabınızla giriş yapabilir veya e-mail adresinizle yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Scribd Ücretli mi?

Uygulamaya giriş yaptığınızda üstte kitaplar, sesli kitaplar, dergiler, podcast’ler, müzikler, ve PDF’ler seçeneklerini göreceksiniz.

Scribd Ücretli mi?

Books seçeneğine dokunduğumuzda sayfada kitap içerikleri karşımıza çıkıyor. More ifadesine dokunarak daha fazla kitap seçeneğine bakabilirsiniz.

Scribd Ücretli mi?

Herhangi bir kitaba erişmek için üzerine dokunuyorsunuz. Download ifadesine dokunarak bu kitabı telefonunuza indirebilir, save ifadesine gelerek kaydedebilir, add to list ifadesiyle de kitabı daha sonra okumak için listenize kaydedebilirsiniz.

Scribd Ücretli mi?

Kitabınızı okurken ilginizi çeken yerlerin üzerine dokunarak fotoğrafta gördüğünüz kalem ifadesiyle çizebilir, + ifadesine dokunarak çizdiğiniz yeri not olarak oluşturabilir ve paylaş ifadesiyle Whatsapp, Instagram gibi platformlardan çevrenizdekilerle paylaşabilirsiniz.

Scribd Ücretli mi?

Yine kitabınızı okurken sağ üstte göreceğiniz Aa ifadesine gelerek kitabın arka plan rengini, metnin görünümünü ve yazıların boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Scribd Ücretli mi?

 

Sesli kitap için uygulamanın ana sayfasında göreceğiniz audiobooks seçeneğine geliyorsunuz ve istediğiniz bir kitabın üzerine dokunarak kitabı dinlemeye başlayabilirsiniz.

Scribd Ücretli mi?

Fotoğrafta gördüğünüz gibi Scribd uygulamasında yer alan podcast’leri de dinleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda telefonunuzda başka bir işlem yaparken podcast’ler arka planda oynamaya devam ediyor ve sizin dinlemenize engel olmuyor.

Scribd Ücretli mi?

Platformda altta yer alan top charts ifadesinde popüler içerikleri görebilirsiniz. Dilerseniz filter ifadesine dokunarak yalnızca kitap, sesli kitap gibi formata göre veya oyun, aktivite, politik olmak üzere ilgi alanlarınıza göre filtreleyebilirsiniz. Böylece top charts alanında sizin ilgileneceğiniz türlerle alakalı popüler içerikler listelenir.

Scribd Ücretli mi?

 

Search ifadesiyle tahmin edebileceğiniz gibi platformda içerik araması yapabiliyorsunuz.

Scribd Ücretli mi?

Saved, kaydettiğiniz içeriklerin listelendiği yerdir.

Scribd Ücretli mi?

Account ifadesiyle ise profilinize ulaşıyorsunuz.

Scribd Ücretli mi?

Scribd ücretli bir platformdur. Fakat, 30 gün boyunca ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. Bunun için de; kredi kartı bilgilerinizi giriyor ve 30 günlük ücretsiz deneme süresini başlatıyorsunuz. 30 günün sonunda ise dilerseniz ücretli kullanıcı olarak uygulamaya devam ediyorsunuz. Uygulamadaki içeriklerden yararlanabilmek için ücretli ya da ücretsiz deneme olmak üzere üyeliğinizi başlatmanız gerekiyor. Aksi halde içeriklerin tamamına erişemiyorsunuz. Örneğin; 300 sayfalık bir kitabın yalnızca 20 örnek sayfasını okuma şansınız oluyor.

Scribd uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

e-moped kiralama girişimi Go Sharing, Türkiye ‘ye Geliyor

SeturTech, Turizmi Dijitalleştirme Hedefi ile Hayata Geçti

Askeri dayanıklılığa sahip Amazfit T Rex Pro akıllı saat inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz