iSyncWave

Güney Koreli teknoloji şirketi ‘iMediSync’, kısa bir süre önce sona eren ‘CES 2021’ fuarında akıl hastalıklarının önceden tespit edilebilmesini mümkün kılan ‘iSyncWave’ isimli bir kafa aksesuarı tanıttı. Yapay zeka desteğiyle beyin haritasını da çıkaran cihazın; yalnızca profesyonel kliniklerde değil, kullanıcıların kendisi tarafından ev ortamında da kullanılabildiği ifade edildi.  

Bu yıl pandemi önlemleri nedeniyle online olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021’ fuarında; yapay zeka (AI), 5G, dijital sağlık ve akıllı şehirler, en çok popüler olan başlıklar arasındaydı. Özellikle sağlık ve iyi yaşam kategorilerinde bu yıl, kişisel sağlık verilerinin depolanmasını da mümkün kılan bulut platformuna her zamankinden daha fazla dikkat çekildi. Güney Kore merkezli ‘iMediSync’ ise söz konusu trendleri hedef alan yeni bir kafa aksesuarı tanıttı. ‘iSyncWave’ isimli aksesuarın, akıl sağlığı için geliştirilen özel bir ekipman olduğu ifade edildi. Cihazın; yapay zeka desteğiyle beyin haritasını çıkarabildiği, LED terapisi ile optimum beyin sağlığını koruyabildiği ve akıl hastalıklarını önceden tespit edebildiği belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; şirket, nörolojik bozuklukların erkenden tespit edilebilmesi için ‘EEG’ verileri üzerinden bulut tabanlı ve yapay zeka destekli bir beyin haritalaması çözümü sunuyor. ‘CES 2021’ fuarında;iSyncWave yanında, ‘iSyncMe’nin de görücüye çıkarıldığı ifade ediliyor. Kişiselleştirilmiş LED terapisi de yapabilen cihaz; oldukça kolay bir şekilde ve çok kısa bir sürede, kullanıcıların kendisi tarafından ev ortamında da kullanılabiliyor.  

Ürün, COVID-19 belirtisi olarak görülen ‘Beyin Sisi’ ile de mücadele edebilir 

Beyin Sisi

Diğer yandan ürünün, COVID-19 salgını sonrası yeni bir belirti olarak ortaya çıkan ‘Beyin Sisi (Corona Blue)’ ile de mücadele edebileceği iddia ediliyor. ‘iMediSync’in ise güncel olarak ‘Alzheimer’ ile mücadele etmeyi hedefleyen ‘EEG Beyin Haritalama’ pazarında lider konumda olduğu belirtiliyor. Şirketin en ünlü ürününün ise ‘iSyncBrain’ olduğu dile getiriliyor. Söz konusu cihaz, çok ciddi boyutta olmayan bilişsel tutarsızlıklar ve erken Alzheimer belirtilerinin tespiti için ‘QEEG-AI’ algoritmasını kullandığı belirtiliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İlk Kez Dijital Olarak Gerçekleştirilen ‘CES 2021’ Sona Erdi! 

Dünyanın İlk Akıllı Parfümü ‘NINU’, CES 2021’de Tanıtıldı! 

CES 2021 Tüketici Elektroniği Fuarı Koronavirüs Nedeniyle Dijital Ortamda Gerçekleşecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz