Ana Sayfa Dijital Spotify, Son Mali Çeyreği Aylık 320 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısı ile Kapattı 

Spotify, Son Mali Çeyreği Aylık 320 Milyon Aktif Kullanıcı Sayısı ile Kapattı 

0
615
Spotify Aktif Kullanıcı Sayısı

Spotify, 30 Eylül itibarıyla sonlanan mali çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını yayınladı. Aktarılan detaylara göre; Spotify, son mali çeyreği aylık 320 milyon aktif kullanıcı sayısı ile kapattı. Şirketin ‘Premium’ üye sayısı ise 144 milyon seviyesine ulaştı.  

Spotify, 30 Eylül itibarıyla sonlanan mali çeyreğe ilişkin finansal sonuçlarını raporladı. Aktarılan detaylara göre; Spotify, son mali çeyreği aylık 320 milyon aktif kullanıcı sayısı ile kapattı. Söz konusu rakamın, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29’luk bir büyümeye tekabül ettiği ifade edildi. Büyümedeki en büyük payı, yüzde 30’luk bir oranla ‘Latin Amerika’ ve yüzde 51’lik bir oranla ‘Dünyanın Geri Kalanı’ kategorilerinin oluşturduğu belirtildi. Hindistan, Rusya, ‘CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu)’ Ülkeleri ve Balkanlar’ın da önemli bir büyüme gözlemlenen bölgeler olduğu dile getirildi.  

Kuzey Amerika ve Batı Avrupa ise sırasıyla, yalnızca yüzde 4’lük ve yüzde 1’lik bir büyüme kaydetti. Platformun ‘Premium’ üye sayısı da son mali çeyrekte, 144 milyon seviyesine ulaştı. Söz konusu rakamın, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 oranında artış gösterdiği ifade edildi. Rusya’nın, ücretli üye sayısındaki büyüme performansının en büyük bölümünü temsil ettiği belirtildi. İngiltere ve Kanada’da piyasaya sürülen ‘Google Nest Mini’ akıllı hoparlörün de bu pazarlarda, ücretli üye sayısının artmasına katkı sağladığına işaret edildi.  

Spotify, son mali çeyrekte yaklaşık 118 milyon dolarlık bir gelir kaybı yaşadı

Spotify Gelir Kaybı

Diğer yandan; şirket, söz konusu dönemde hasılatını yüzde 14 oranında artırarak yaklaşık 2.32 milyar dolar seviyesine yükseltti. Bununla birlikte; Spotify, son mali çeyrekte yaklaşık 118 milyon dolarlık bir gelir kaybı da yaşadı. Paylaşılan detaylara göre; kullanıcı başına edinilen gelir oranı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10’luk bir düşüşle 4.92 dolar seviyesine geriledi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Spotify Kullanıcıları, Platforma Google Hesabı ile Giriş Yapabilmeye Başladı 

RTÜK Açıkladı: Spotify Resmî Olarak Lisans Başvurusunda Bulundu

Spotify iOS 14’te Yer Alan Widget’ları Test Ediyor

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz