StayFree Avantajları
Okuma Süresi
3 dakika

Telefon bağımlılığını yenmek isteyenler, dijital dünyada geçirilen vakti sınırlandırmak isteyenlere göre bir uygulamayla karşınızdayız. İşte; ‘StayFree nedir’? ‘StayFree nasıl kullanılır’? ‘StayFree kullanım limiti nasıl ayarlanır’? ‘StayFree ayarlar’. Detaylar haberimizde…

Telefonunuzu daha kontrollü kullanmanızı sağlayacak olan StayFree uygulamasını inceledik ve tüm detaylarıyla anlattık. İşte; ‘StayFree nedir’? ‘StayFree nasıl kullanılır’? ‘StayFree kullanım limiti nasıl ayarlanır’? ‘StayFree ayarlar’ 

StayFree Nedir? 

StayFree Nasıl Kullanılır?

StayFree bir ekran süresi izleyicisi ve uygulama kullanım sayacıdır. Akıllı telefonunuzda harcadığınız zamanı size gösteren ve bu süreyi belirlemenizi sağlayan StayFree reklamsız ve ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. StayFree uygulamasının amaçları arasında; telefon bağımlılığını yenme, ekran süresini azaltma, dikkat dağınıklığını azaltma, dijital dünyayla kurulan bağı sınırlandırma, başka aktivitelere yönlenmeyi sağlayarak daha kaliteli zaman geçirmeye olanak tanıma yer alıyor. Peki; ‘StayFree nasıl kullanılır’? ‘StayFree kullanım limiti nasıl ayarlanır’? ‘StayFree ayarlar’. ‘StayFree avantajları’.  

StayFree Nasıl Kullanılır? 

StayFree Avantajları

StayFree uygulamasında öncelikle doğum yılınızı giriyorsunuz. 

StayFree Avantajları

Daha sonra gizlilik sözleşmesini onaylamanız gerekiyor. Bunun için ‘başlayalım’ yazısına dokunuyorsunuz. Son adım olarak da StayFree’nin kullanım verilerinize erişim iznini onaylamanız gerekiyor. Şimdi StayFree uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. 

StayFree Avantajları

Altta sırasıyla özet, kullanım süresi, kullanım sayısı, bildirimler, kullanım limitleri seçeneklerini göreceksiniz. ‘Özet’ seçeneğine geldiğinizde telefonunuzda kullandığınız uygulamaları, kullanım analizi, kategori kıyaslaması, kilit açma sayısına göre ne kadar kullandığınızı özet şeklinde görebileceksiniz. Okla gösterdiğimiz alandan tarih girerek o gün içerisinde kullanım özetinizi de görüntüleyebilir veya son 7 gün, son 13 gün, tüm zamanlar olmak üzere son 1 ayın kullanım özetini de görebilirsiniz. 

StayFree Avantajları

‘Kullanım süresi’ seçeneğine geldiğinizde bu kez telefonunuzdaki hangi uygulamayla ne kadar süre geçirdiğinizi tek tek görebiliyorsunuz. ‘Tüm kategoriler’ seçeneğine geldiğinizde oyun, eğlence, hizmet, eğitim, sosyal ağlar, sağlık, sistem uygulaması gibi kategorilere ayırarak da kullanım sürenizi kontrol edebilirsiniz. Ayrıca yine bir tarih seçerek veya son 7 gün, son 13 gün, son 1 ayın kullanım sürelerine bakabilirsiniz.  

StayFree Avantajları

‘Kullanım sayısı’ seçeneğine atladığınızda, hangi uygulamayı kaç kez açtığınıza bakabilirsiniz.  

StayFree Avantajları

‘Bildirimler’ seçeneğine dokunduğunuzda ise uygulamalardan gelen bildirim sayısına bakabilirsiniz. 

StayFree Kullanım Limiti Nasıl Ayarlanır? 

StayFree Avantajları

‘Kullanım limiti’ seçeneği ise fazla vakit geçirdiğinizi düşündüğünüz bir uygulama üzerinde kontrolünüzü sağlamak için, uzun süre kullandığınız takdirde bildirim almayı seçebilir veya belirli uygulamaları açmak konusunda kendinizi engelleyebilirsiniz. Bunun için, sağ altta yer alan ‘+’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

StayFree Avantajları

Ardından uygulamayı seçiyor, kullanım limitini belirliyor ve isterseniz bir uyarı metni giriyorsunuz. Böylece belirlediğiniz kullanım limitinin süresi dolduğunda bildirim alabileceksiniz. 

StayFree Ayarlar 

StayFree Avantajları

Sağ üstte yer alan ifadeye dokunduğunuzda küresel ortalamayı göster, grafiği göster, uygulamaları sırala, tüm uygulamaları kaldır ve kullanımını paylaş ifadeleri karşınıza çıkıyor. Küresel ortalamayı göster ifadesini aktife aldığınızda günlük sürelerle birlikte küresel kullanım süresini de görürsünüz. Grafiği göster ifadesiyle kullanım süresi ve kullanım saatinde üstte yer alan grafik görünümü açarsınız. Uygulamaları sırala ifadesine geldiğinizde kullanım süresi, günlük ortalama, küresel ortalama, uygulama adı, azalan artan şeklinde uygulamaları sıralayabilirsiniz. Ayrıca tüm uygulamaları kaldırabilirsiniz ve kullanımını paylaş ifadesiyle kullanım sürelerinizi diğer uygulamalar üzerinden arkadaşınızla paylaşabilirsiniz. 

StayFree Avantajları

StayFree’de sol üstte yer alan ‘menü’ ifadesine geldiğinizde ise kullanım analizi, durum, ayarlar seçenekleri yer alıyor.  

StayFree Avantajları

‘Kullanım analizi’ seçeneğinden sürelerinizle ilgili kısa bir analiz görebilirsiniz.  

StayFree Avantajları

‘Durum’ seçeneğinden seviyenizi görebilirsiniz. 

StayFree Avantajları

‘Ayarlar’ seçeneğinden ise dil, tema ayarlarını yapabilir ve günlük kullanım sıfırlanma saatinizi güncelleyebilirsiniz. Toplam zaman mesajı ayarını aktif hale getirerek her 10 dakikada bir StayFree uygulamasından toplam kullanım sürenize dair mesaj alabilirsiniz. Detaylı kullanım zamanını aktif hale getirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra günlük ve haftalık olmak üzere ekran sürenizi özetini görebileceğiniz hatırlatmalar ayarlayabilirsiniz ve PIN koruması koyabilirsiniz.  

StayFree Avantajları 

StayFree incelememizin ardından kısaca özetlemek gerekirse kullanımı basit ve telefonunuzda yer alan uygulamalarla geçirdiğiniz gerçek zamanı size sunan bir uygulamadır. Eğer telefonunuzla gereğinden fazla vakit geçirdiğinizi düşünüyorsanız, özellikle instagram gibi uygulamaları açtığınızda farkında olmadan saatlerinizi burada geçiriyorsanız ve artık bu duruma engel olmak istiyorsanız StayFree uygulamasını tavsiye ederiz. Bildirimler ve hatırlatıcılar ayarlayarak ekranda geçirdiğiniz süreyi kontrol edebilir böylece daha fazla burada vakit geçirmek yerine film izleme, kitap okuma gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. StayFree beğendiğimiz bir uygulama oldu fakat sevdiğimiz özellikleri arasında en çok da reklam olmaması yer aldı. Bu sayede uygulamaya girip kullanımınıza dair bilgi almak istediğinizde sizi reklama boğmuyor ve almak istediğiniz bilgiyi anında alıp uygulamadan çıkış yapabiliyorsunuz.  

StayFree uygulamasını Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Facebook, 2022 Yılında Piyasaya Yeni Bir Akıllı Saat Sürmeyi Planlıyor 

HBO Max, Haziran Ayında ABD Dışındaki Küresel Pazara Açılmaya Başlayacağını Açıkladı 

Jay-Z ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Gelişim Fonu Kuracak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz