Steve Jobs İmzalı El Yazması İş Başvurusu Açık Artırmada Satışa Sunuldu

Apple kurucusu Steve Jobs’un 1973 yılında kendi eliyle yazdığı iş başvurusu NFT olarak dijital ortamda açık artırmayla satışa sunuldu. Hem dijital hem de fiziksel olarak satın alınabilecek olan Steve Jobs imzalı el yazması iş başvuru metninin fiyatı en son 222 bin dolara kadar çıkmıştı.

Apple’ın kurucusu ve teknolojinin bu günlere gelmesinde oldukça önemli bir rolü olan Steve Jobs yine gündem oldu. Ölümünün üzerinden yıllar geçmesine rağmen ismini duymaya devam ettiğimiz Jobs’un eliyle yazdığı iş başvurusu tekrar açık artırmaya sunuldu. NFT olarak dijital ortamda açık artırmaya sunulan belge fiziksel olarak da satın alınabilecek.

222 Bin Dolara Kadar Çıktı

Steve Jobs İmzalı El Yazması İş Başvurusu Açık Artırmada Satışa Sunuldu

Daha önce de açık artırmaya çıkarlan belge 2017 yılında 18 bin dolar, 2018 yılında 174 bin dolar fiyatla alıcı bulmuştu. Geçtiğimiz Mart ayında ise bu fiyat 222 bin dolara çıktı. Metni yeni bir müzayede ile gündeme taşıyan organizatör Olly Joshi, yaptığı açıklamada iş başvurusunun fiziksel açık artırmayla birlikte dijital bir NFT varlığını da satışa sunacaklarını ifade etti. Dün başlayan müzayede önümüzdeki haftaya kadar devam edecek. 1973 tarihli metne fiziksel olarak sahip olmak isteyenler Snoofa, dijital versiyonlarına sahip olmak isteyenlerin ise Rarible üzerinden teklif vermeleri gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp ’a Görüntülü Grup Görüşmelerine Sonradan Katılma Özelliği Eklendi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz