tumunu-yanitla-ozelligi-kismen-degistirildi-2
Okuma Süresi
2 dakika

Microsoft Office 365, bünyesinde birçok önemli uygulama barındırıyor. Şirket yaşanan bir takım sıkıntıların ardından e-posta ayarlarında değişikliğe gitti. Çoğu zaman yanlışlıka kullanılan ve Microsoft sunucularının yükünü arttıran “Tümünü Yanıtla” özelliğinin kullanımına bazı kısıtlamalar getirildi.

Microsoft yaşadığı iki büyük sıkıntıdan sonra sıkça kullanılan ‘tümünü yanıtla’ özelliğinde bazı değişiklikler yaptığını duyurdu. Bu değişikliğin sebebi olarak ise 2019 yılının Ocak ayında ve bu yılın Mart ayında yaşadığı sorunlar gösteriliyor. ‘Tümünü yanıtla’ özelliğinin yanlış kullanımı sonrası aynı anda 52 binden fazla çalışan etkilenmiş ve sorunun çözülmesi oldukça zaman almıştı.

‘Tümünü Yanıtla’ Özelliğine Hangi Kısıtlamalar Getirildi?

tumunu-yanitla-ozelligi-kismen-degistirildi

52 binden fazla kişiyi etkileyen sorunun yaşandığı şirketlerin iç iletişim ağı saatlerce tıkanmış ve iş akışını olumsuz yönde etkilemişti. Sadece şirket içi ağı değil aynı zamanda da Office 365’in sunucularını etkileyen sıkıntıdan sonra bu özellik artık eskisi gibi çalışmayacak.

Gönderilen e-posta zincirinde alıcı sayısı arttıkça ve aynı anda birden fazla kişi bu özelliği kullanmaya çalıştığında yaşanan bu tarz sorunlar getirilen kısıtlama ile birlikte ortadan kalkacak. Bu hafta uygulamaya geçecek kısıtlama ile birlikte herhangi bir e-postanın 5 binden fazla alıcısı var ise bir saat içerisinde en fazla 10 kişi bu özelliği kullanabilecek. Ayrıca sistem bu sınırın aşıldığını algıladığında sunucuyu korumak için 4 saat boyunca gönderilen e-posta’ya yanıt verilmesini engelleyecek.

Böylece aynı anda binlerce e-posta’nın aynı anda gönderiminin önüne geçmeyi hedefleyen şirket sistem üzerindeki yükü de azaltacak. Microsoft ayrıca söz konusu kısıtlamanın üzerinde çalışmaya devam edeceğini ve yöneticilere yakın zamanda bu limiti kendilerinin kontrol edebileceği sözünü verdi.

Tüm bunlara ek olarak, Microsoft ekibi özelliği yayınlamadan önce şirket içinde denediklerini ve ne kadar verimli olduğunu gördüklerini aktardı. İnsanların hangi şirkette çalışırsa çalışsın insan olduğunu ve bu tür şeylerin her yerde yaşanabileceğine değinen yetkililer, kısıtlamanın ilk versiyonun sunucular üzerindeki yükü oldukça azaltacağına inandıklarını belirtti.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Facebook 2020 Sonuna Kadar Uzaktan Çalışma Sağlayacak

Facebook, Bünyesine Google Fotoğraflar’a Video ve Fotoğraf Aktarma Özelliği Ekledi

Çalınan Facebook Adresi Nasıl Geri Alınır? İşte Yöntemler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz